Kultura

FERIE online z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu

FERIE online z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu

Od 7 do 16 stycznia za pośrednictwem mediów społecznościowych instruktorzy MOKiS zapraszają dzieci i młodzież do twórczego i aktywnego spędzenia zimowej przerwy

Twórcze ferie zimowe online będą odbywać się od 7 do 16 stycznia za pośrednictwem mediów społecznościowych za pośrednictwem których Wasi ulubieni instruktorzy MOKiS zapraszają dzieci i młodzież do twórczego i aktywnego spędzenia zimowej przerwy.

Z nami rozwiążecie detektywistyczne zagadki i poranne łamigłówki. Zainspirujemy Was do pisania piosenek i przygotujemy się wspólnie muzycznie na Dzień Babci i Dziadka. Wykonacie z nami przydatne w domu przedmioty z eko - materiałów i zgłębicie tajniki makramowej biżuterii. Będzie na Was czekać też interaktywna teatralna domówka – gdzie zabawa i dobry humor są gwarantowane! A na koniec… niezwykła niespodzianka! Podczas twórczych ferii z MOKiS na pewno nie będziecie się nudzić!

Na twórcze Twórcze ferie online z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszają: Miasto i Gmina Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS oraz Świetlica w Bęczarce. Wydarzenie na facebooku.

 

Ferie pod lupą

Cykl spotkań z detektywami dla dzieci w wieku 6+.

W ramach cyklu realizatorzy zaprezentują kilka przygód detektywa Pozytywki oraz wspólnie z detektyw Jagą Lupą dzieci rozwiążą pasjonujące zagadki i łamigłówki oraz rozszyfrują tajne wiadomości. Przygotujcie sobie detektywistyczne akcesoria i nastawcie się na kryminalną przygodę.

Prowadzenie: Grażyna Kosiba i Justyna Gawęda.

Publikacja: czwartek, wtorek, czwartek godz. 11.00 (Jaga Lupa) piątek, poniedziałek, środa, piątek 11.00, 12.00. Rozwiązanie zagadki 13.00 (detektyw Pozytywka).

 

Twórczy karnawałowy zawrót głowy

Warsztat rękodzieła w formie wideo oraz prezentacji - jak samodzielnie przygotować rozmaite gadżety, które wprowadzą nas w karnawałowy nastrój m.in. koronę, maskę czy gadżety do fotobudki.

Prowadzenie: Małgorzata Szafraniec

Publikacja: czwartek, poniedziałek, środa, piątek godz. 17.00

 

Twórcze ferie "No waste"

Niezwykła propozycja dla wszystkich, którym ochrona środowiska nie jest obca! Każdemu przedmiotowi możesz nadać drugie życie. Nie wiesz jak? Z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Prowadzenie: Olga Suder

Publikacja: czwartek, piątek, poniedziałek-piątek godz.15.00

 

Zimowe sploty, czyli biżuteria nie tylko na ferie.

Warsztat rękodzieła online. Spotkania, podczas których można poznać sposoby przygotowania domowych ozdób i biżuterii w znanej już od starożytności technice makramy.

Prowadzenie: Joanna Jaromin

Publikacja: piątek, wtorek, czwartek godz.17.00

 

Zimowe zabawy dla maluchów

Ukochana przez maluchy Akademia Wyobraźni przygotowała cykl zimowych publikacji z zakresu działań animacyjno-artystycznych, które stanowią doskonała podpowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli jak spędzać czas twórczo i kreatywnie.

Prowadzenie: Justyna Gawęda

Publikacja: czwartek, piątek, poniedziałek-piątek godz.10.00

 

Piosenki na dzień Babci i Dziadka

Najpiękniejszym prezentem na zbliżające się Święto Babci i Dziadka będzie własna piosenka do przygotowanej przez nas melodii. Mamy nadzieję, że pisząc własny tekst o swojej babci i dziadku sprawicie im ogromną radość, a sobie dużo satysfakcji.

Przygotowaliśmy dla Was pakiet piosenek o babci i dziadku, które również mogą posłużyć jako inspiracja!

Prowadzenie: Zbigniew Morawski

Publikacja: poniedziałek, wtorek, środa godz.14.00

 

Feryjna teatralna domówka u Cioci Toli.

Zajęcia prowadzone na żywo na których skupiamy się na ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach dykcyjnych jak również ćwiczeniach aktorskich.

W zajęciach biorą udział dzieci młodzież i dorośli po prostu całe rodziny. Nie ma ograniczenia wiekowego trzeba tylko uzbroić się w dobry humor i poświęcić około 40 minut na zabawę związana z teatrem.

Prowadzenie: Agnieszka "Tola" Słomka.

Publikacja: sobota 16.1 godz.11:00

 

Domowe eksperymenty

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania. Eksperymenty w domowym laboratorium to kolejna propozycja na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. W soboty prezentowane będą proste doświadczenia, które można wykonać we własnym domu ze składników jakie można znaleźć w kuchni lub łazience. Domowe laboratorium nie wymaga wielu przygotowań, a efekty z doświadczeń potrafią zaskoczyć nie tylko dzieci.

Prowadzenie: Justyna Gawęda.

Publikacja: soboty godz.16.00

 

Artykuł powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Powiązane tematy

Zobacz więcej