Pcim

W Pcimiu postawili tężnię solankową. Pierwsze inhalacje na wiosnę

W Pcimiu postawili tężnię solankową. Pierwsze inhalacje na wiosnę
Fot. gmina Pcim/gminapcim.pl

Tężnia solankowa znajduje się na placu zabaw przy boisku KS Pcimianka. Pierwsze inhalacje mają być możliwe na wiosnę tego roku

 

Tężnia solankowa stanęła koło placu zabaw w centrum wsi. Kosztowała 111 tys. zł, a pieniądze pochodziły zarówno z budżetu gminy oraz z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak zapowiadają władze gminy; już na wiosnę, kiedy temperatury będą bardziej sprzyjające, będziemy mogli z niej korzystać.

„Wiem, że te dwie inwestycje (park i tężnia) budzą czasem wątpliwości co do celowości ich wykonania, to znaczy – czy są potrzebne. Ja nie mam tych wątpliwości, bo uważam, że musimy dbać o to, żeby nasza gmina była postrzegana jak najlepiej. Poza tym chciałbym, aby mieszkańcy, poza codziennością w postaci pracy, obowiązków, mieli także możliwość i przestrzeń do spędzania czasu wolnego z rodzinami. Park i tężnia zdecydowanie są elementami, które będą temu sprzyjać. Ta inwestycja w istotny sposób przełoży się nie tylko na życie lokalnej społeczności, ale również na tę część turystyczną i rekreacyjną” – w gminnym biuletynie  informacyjnym przekonuje wójt Piotr Hajduk (PiS).

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej