Kultura

"Chcemy zrobić bardzo dobry film. Po prostu". Pieniądze na "Niespodziankę" studenci zbierają przez internet

"Chcemy zrobić bardzo dobry film. Po prostu". Pieniądze na "Niespodziankę" studenci zbierają przez internet

"Mówi się, że w Polsce nie powstają dobre scenariusze. My wam udowodnimym, że powstają" - przekonują młodzi twórcy, proponując udział w tworzeniu filmu pt. "Niespodzianka".

 

- Dzień dobry. Nazywam się Magda Śliwa i jestem studentką w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa w Krakowie i aktualnie wraz z ekipą pracujemy nad filmem krótkometrażowym. Mamy już wszystko zaplanowane, mamy ekipę, aktorów, lokacje, ale niestety nie mamy jednego... funduszy, które pomogą nam zrealizować film w całości - pisze do nas mieszkanka Stróży.

Film, który planuje nakręcić ekipa młodych filmowców ma być pracą dyplomową, wieńczącą edukację na uczelni. To produkcja krótkometrażowa, której fabuła opiera się na próbie załamywania czasoprzestrzeni przez głównego bohatera. „Z racji zaawansowania fabularnego poszukujemy wsparcia, bez którego niestety nie będziemy w stanie w pewnym momencie działać dalej nad naszym filmem. I jasno powiemy, że chodzi tu o wsparcie finansowe. Mamy napisany i zatwierdzony scenariusz, zaplanowane zdjęcia, dokładną datę wejścia na plan, całą ekipę produkcyjną, aktorów. Nie mamy wystarczających środków” – studenci nie owijają w bawełnę.

Ile potrzebują? Licznik w internetowej zbiórce ustawili na 25 tys. zł, a do jej końca pozostaje 68 dni. - Chcielibyśmy rozpocząć prace nad filmem w czerwcu 2021 roku – mówi Kacper Tymiński, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię. „Organizujemy zbiórkę byście mogli wspomóc produkcję naszego filmu i jednocześnie stać się jego współtwórcami” – przekonuje razem z Magdą Śliwą.

Pieniądze chcą przeznaczyć na wynajem oświetlenia i innego niezbędnego sprzętu, opłacenia lokacji w których odbędą się zdjęcia, wyżywienie na planie dla ekipy, transport, noclegi dla ekipy produkcyjnej oraz aktorów, kostiumy, scenografię, transport, udźwiękowienie filmu, jego korekcję, przygotowanie premiery w kinie i promocję.

O czym będzie „Niespodzianka”?

To film krótkometrażowy w którym występują sceny akcji z elementami podróży w czasie. Główny bohater (ojciec) podczas pandemii w 2020 roku odkrywa prawdę zdarzenia sprzed 20 lat i podejmuje próbę odmiany losu poprzez ingerencję w przeszłość.

Dotychczasowe produkcje młodych filmowców:

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 8 mar

  Co by zachęcić do sponsorstwa to trza zaproponować udział w zyskach. A nie tak....

  12 5 Odpowiedz
 • 9 mar

  Drodzy studenci, szukajcie sponsorów, nie darczyńców. To niesmaczne.

  10 4 Odpowiedz
 • Roman 8 mar

  Następni pokroju Vegi. Niech obajtej pomoże..

  14 11 Odpowiedz
 • Roman 8 mar

  Zawsze gdzieś Bernadetę można upchać w 2 planowej postaci...

  9 6 Odpowiedz
 • 8 mar

  na koniec gimnazjum, nasza nauczycielka z języka polskiego, kazała nam zrobić pracę zaliczeniową na koniec roku, polegającą na nagraniu filmu, podzieliła nas na grupy i zabraliśmy się do pracy. Pamiątka na całe życie, za co jestem jej niezwykle wdzięczny. Szczerze mówiąc nasza produkcja wypadła chyba lepiej niż te wyżej.

  12 11 Odpowiedz

Zobacz więcej