Kultura

Głogoczów: Another Pink Floyd Tribute To

Głogoczów: Another Pink Floyd Tribute To

Hołd dla zespołu Pink Floyd złożyła grupa Another Pink Floyd ze Skawiny grając w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie

fot. Marek Kosiba

Zespół powstał wiosną 2009 w Skawinie i połączył muzyków, którzy nie są jedynie odtwórcami partii muzycznych, ale zagorzałymi fascynatami twórczości Pink Floyd. Wykonywane utwory Floydów były odwzorowane z zachowaniem wszelkich niuansów brzmieniowych. Zespół używa podobnych instrumentów, niemal identycznych efektów gitarowych, barw syntezatorowych oraz sampli jak pierwowzór. To sprawiało, że wykonywane w Głogoczowie utwory w pełni oddały nie tylko warstwę muzyczną, ale także niepowtarzalny klimat jaki w swych piosenkach stworzyła grupa Pink Floyd.

Another to ośmioosobowy zespół. Podczas dwugodzinnego występu można było usłyszeć w całości płytę Dark Side of The Moo.

Komentarze (9)

 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Koncert zaczął się od Shine On You Crazy Diamond, pozniej Coming Back To Life, oraz What Do Want From Me z płyty The Devision Bell, kolejne świetne Young Lust i chyba najbardziej znany kawałek Pink Floyd Another Brick In The Wall poprzedzony intrem z The Happiest Days Of Our Lifes. W następnej kolejnosci wykonano całą płytę The Dark Side Of The Moon, a po niej kawałek Wish You Were Here a zaraz póżniej Comfortably Numb z rewelacyjną solówką. Run Like Hell spowodował że publicznośc oszalała :) Na Bis zapodano Hey You, po raz kolejny cegłę w murze, i Run Like Hell.
  Koncert sprawił wiele radości fanom Pink Floyda, wykonanie stało na wysokim poziomie, szkoda tylko że nagłośnienie było niezbyt dobrze ustawione, raz partie wokalne zagłuszały wszystko, raz były za ciche.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Brawo Głogoczów za taki koncert.
  Skąd u was tyle "wiary" się wzieło.
  pozdrawiam
  fan Pink Floyd-u

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  Tak, Tallib zagrał około godziny 22. Sam artysta ze sceny powiedział, że "miał lekką obsuwę". Impreza rozpoczynała się o 19, ale w programie był także występ NWR dlatego sam koncert Taliba przewidziany był na około 21:00.

  Co do ilości osób w Parku to już widzieliśmy imprezę na której było mniej ludzi. Podczas reggae party do Parku przybyło około 300 osób

  Pozdrawiamy
  Face 2 Face

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  fajnie foty

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2011

  [quote=gość: Michał K]
  Skoro klawiszowiec kręci wokale bo cóż się spodziewać, jakie innowacje takie efekty. [/quote]

  nie rozumiem o co Ci chodzi, za nagłośnienie odpowiedzialna jest inna osoba

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej