Powiat myślenicki

„Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne? Kliknij tutaj". Tak mieszkańcy powiatu stracili kilkanaście tysięcy złotych

„Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne? Kliknij tutaj". Tak mieszkańcy powiatu stracili kilkanaście tysięcy złotych

Tylko w miniony weekend mieszkańcy powiatu myślenickiego dali się oszukać internetowym złodziejom i stracili kilkanaście tysięcy złotych

Cyberprzestępcy nie próżnują. Bardzo popularne stało się oszustwo związane z jedną z ogólnopolskich platform aukcyjnych i przy użyciu komunikatora. Chwila nieuwagi może prowadzić do przekazania numeru karty płatniczej, a następnie sporych sum. Tylko w miniony weekend mieszkańcy powiatu myślenickiego stracili w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych.

Oszuści nawiązują kontakt za pośrednictwem komunikatora telefonicznego. Najpierw rozmowa przebiega zwyczajnie, jednak potem fałszywy kupujący wysyła sprzedawcy link, który przekierowuje go na witrynę udającą tę z ofertą aukcyjną. Ma to być element finalizacji transakcji.

mł. asp. Dawid Wietrzyk: Sprzedawca jest namawiany na podanie danych z karty płatniczej na którą mają niby zostać przelane środki ze sprzedaży, lub zalogowania się do banku. To oczywiście oszustwo, a podanie danych skutkuje wyczyszczeniem konta.

Apelujemy o dokładne czytanie SMS-ów przychodzących z banku. Zazwyczaj bank prosi nas o potwierdzenie transakcji. Oszukani przyznają, że nie czytali dokładnie wiadomości z banku, tylko celem szybkiej realizacji przelewu od razu podali kod wysłany w wiadomości

Pamiętajcie, aby nie klikać w udostępniane przez nieznajomych linki, a jeśli już się tak zdarzy, to dokładnie je sprawdzać przed podawaniem jakichkolwiek danych.

Komentarze (9)

 • 6 kwi

  Współczuję Policji. Głupich nie brakuje.Dają się nabrać. Potem Pastwo Policjanci męczą się, aby oszustów złapać. Często z marnym skutkiem

  18 8 Odpowiedz
 • 6 kwi

  Jaką trzeba mieć grzechotkę zamiast mózgu, by się tak dać zrobić ...

  12 2 Odpowiedz
 • 6 kwi

  Na FB też grasują, włamania na konta i proszenie o kod Blik.

  10 1 Odpowiedz
 • OKOKI 6 kwi

  OLX

  9 3 Odpowiedz
 • 7 kwi

  To jest niedorzeczne, że w czasach gdy śledzą nas własne telefony, gdy serwery pozwalają nagrywać wszystkie rozmowy z całego świata, gdy inwigilacja stała się codziennością, tacy oszuści pozostają nieuchwytni.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej