Myślenice

Próba włamania do remizy OSP? Zamek nie puścił. Strażacy apelują o czujność i częstsze patrole

Próba włamania do remizy OSP? Zamek nie puścił. Strażacy apelują o czujność i częstsze patrole

„Najprawdopodobniej ujawniliśmy próbę włamania do naszej remizy. Na szczęście sprawcy nie sforsowali zamka i nie dostali się do środka” – informują druhowie OSP Myślenice Górne Przedmieście

Druhowie z Górnego Przedmieścia w mediach społecznościowych zamieścili zdjęcia zamka, informując o próbie włamania do remizy. Ktoś, kto majstrował przy zamku, nie otworzył drzwi. Jak podkreślają druhowie, wewnątrz znajduje się sprzęt „ratujący życie i dobytek ludzi w potrzebie”.

„Staramy się udoskonalać, szkoląc i doposażając naszą jednostkę, w coraz lepsze wyposażenie. Ogromną stratą byłby fakt, że to wszystko padłoby łupem osób bez sumienia i z brakiem odpowiedzialności społecznej” – czytamy w komunikacie OSP.

Druhowie zgłosili sprawę na policję i przymierzają się do instalacji w tym miejscu monitoringu. Mieszkańców proszą o czujność, policję i straż miejską o częstsze patrole, a do samorządowców apelują, aby wspólnie współdziałać takim incydentom.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • Jacek Karwatowski 9 kwi 2021

  straz miejska ma nowe auto to moze patrolowac... no tak ale pracuja pewnie do 18

  26 3 Odpowiedz
 • 9 kwi 2021

  Hm... Ale próba wlamania ??? Przeciez tak się nie rozwierca wkładek, zwłaszcza że ta nie wygląda na jakąś specjalnie wlamanioodporna. Wydaje mi się bardziej że jakiś znudzony gównia** chciał zrobić na złość, albo popisać się przed kolegami. Jak już pisałem wcześniej górne to trzeci świat, nie ma tu nic nawet sklepu, miał być projekt z b.o. i dalej nic.

  19 6 Odpowiedz
  • mirek@ 9 kwi 2021

   Dokładnie ci strażacy to ciągle coś piszą a to że im śmiecą a to że niby włamanie. Niech założą monitoring i będzie wszystko jasne. Swoją drogą straż miejska się tam może przejechać czy policja i sprawdzić co się tam dzieje

   23 2 Odpowiedz
 • 9 kwi 2021

  Zrobić biuro P i S w Strażnicy i policja będzie stała 24h obok .

  29 8 Odpowiedz
 • OKOKI 9 kwi 2021

  Niech powieszą na drzwiach portret Kaczyńskiego.

  15 9 Odpowiedz
 • 9 kwi 2021

  Może jak w przypadku kościoła burmistrz wie kto i dlaczego to zrobił

  16 5 Odpowiedz

Zobacz więcej