Piłka nożna

Sławomir Chmiel przedłużył kontrakt z Wisłą. W Krakowie zostanie do 2023 roku

Sławomir Chmiel przedłużył kontrakt z Wisłą. W Krakowie zostanie do 2023 roku

Dziewiętnastoletni pomocnik Sławomir Chmiel, który na co dzień występuje w zespole juniorów starszych Wisły Kraków podpisał nową umowę z Wisłą Kraków. Na mocy kontraktu będzie reprezentował białą gwiazdę do 30 czerwca 2023 roku

 

Sławek to wychowanek Orła Myślenice i szkółki Orliki Myślenice. Na co dzień 19-letni pomocnik występuje w zespole juniorów starszych Wisły Kraków z którą przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. 

Do Orlików trafił w 2008 roku w wieku 6 lat, następnie trafił do trampkarzy Orła Myślenice, skąd w 2016 r przeniósł się na Reymonta, zasilając szeregi młodzieżowych zespołów Wisły Kraków.

„Celem na najbliższe pół roku jest dla mnie możliwość zadebiutowania w pierwszej drużynie Wisły Kraków w Ekstraklasie. Od tego jest zależne co będzie dalej, czy będę miał możliwość gry w Wiśle po skończeniu wieku juniora, czy pójdę na jakieś wypożyczenie do innego klubu” – mówi na łamach miesięcznika „Sedno”.

W grudniu 2020 roku Sławek został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy i odbywa regularne treningi. W obecnym sezonie na szczeblu CLJ wystąpił w 19 spotkaniach i zdobył 6 bramek, co czyni go drugim najskuteczniejszym strzelcem w zespole. „Czekamy na debiut naszego wychowanka w Ekstraklasie i trzymamy kciuki za jego postępy!” – czytamy na stronie jego macierzystego klubu.

Powiązane tematy

Zakończenie lata z Orłem Myślenice
Piłka nożna 0

Zakończenie lata z Orłem Myślenice

Treningi naborowe dla najmłodszych piłkarzy, turniej 10 i 11 latków, zabawa na obiekcie Orła Myślenice, a na koniec dnia mecz pierwszej drużyny z Dolnego Prze...

Komentarze (1)

Zobacz więcej