Stróża

Taras i poddasze w ogniu. Ogień gasiło 5 zastępów straży

Taras i poddasze w ogniu. Ogień gasiło 5 zastępów straży

Niedzielny poranek dla mieszkańców jednego z domów w Stróży okazał się wyjątkowo gorący. W ogniu stanął taras i poddasze

W niedzielny poranek o godzinie 4.30 do SKKP PSP wpłynęło zgłoszenie informujące o pożarze zadaszenia tarasu oraz częściowo poddasza domu w Stróży. Domownicy na czas ewakuowali się do sąsiadów.

- Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali jeden prąd wody w natarciu z zewnątrz oraz drugi wewnątrz budynku co spowodowało ugaszenie ognia. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu obiektu i sprawdzeniu przyrządami pomiarowymi czy występuje zagrożenie ze strony gazów pożarowych – relacjonuje bryg. Roman Ajchler.

 W związku z uszkodzeniami instalacji elektrycznej i fotowoltaicznej pogotowie energetyczne sprawdziły czy występuje dodatkowe zagrożenie z ich strony. W akcji trwającej ok. 80 minut udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Stróża, OSP Pcim, OSP Trzebunia, OSP Myślenice-Zarabie.

Komentarze

Zobacz więcej

Stróża. Ktoś wyrwał ławki przy szkole
Stróża 0

Stróża. Ktoś wyrwał ławki przy szkole

„Taki przykry, smutny dla nas obrazek czekał na nas dziś rano...” – takiej treści wpis pojawił się w czwartek 15 czerwca w mediach społecznościowych Szkoły Po...