Myślenice

Tomasz Burkat nie jest już komendantem straży miejskiej w Myślenicach

Tomasz Burkat nie jest już komendantem straży miejskiej w Myślenicach
Tomasz Burkat na stanowisku komendanta straży miejskiej w Myślenicach pracował od 2006 roku. Fot. Piotr Jagniewski

Po 15 latach pracy, ze stanowiskiem komendanta straży miejskiej pożegnał się Tomasz Burkat. Dlaczego? Przedstawiciele gminy, ani sam zainteresowany nie komentują tej decyzji

artykuł aktualizowany

Po 15 latach pracy umowa z Tomaszem Burkatem, komendantem straży miejskiej w Myślenicach została rozwiązana. Na razie jego obowiązki pełni Krzysztof Spytek. Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie nowym komendantem.

- To nie jest koniec. Mam nadzieję, że to będzie początek dla Was nowej drogi. Życzę wam przede wszystkim wytrwałości w tym, co co żeście ślubowali, przysięgali społeczeństwu. Żeby to było nadal realizowane. Pamiętajcie jesteście dla ludzi, nie działajcie przeciwko ludziom tylko bądźcie zawsze dla nich - podczas pożegnania z załogą przed kamerami na myślenickim rynku, 19 maja mówił Tomasz Burkat.

Na pytania przesłane do UMiG w Myślenicach dotyczące m.in. powodu zakończenia współpracy oraz tego, kto i kiedy zastąpi komendanta otrzymaliśmy niepodpisaną notatkę w której czytamy m.in., że "umowa pracy z dotychczasowym komendantem straży miejskiej została rozwiązana" , a "na stanowisko nowego komendanta niezwłocznie zostanie ogłoszony konkurs".

Straż miejska w Myślenicach powstała 3 sierpnia 1991 roku z inicjatywy ówczesnego burmistrza Janusza Moszumańskiego, który zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych o wyrażenie zgody na powołanie takiej formacji.

Pierwszym jej komendantem został nieżyjący już Janusz Piekarz, a strażnikami Adam Woźnica i Andrzej Bylica. Następnie na czele tej formacji stał Józef Słapek, którego w 2006 roku zastąpił Tomasz Burkat.

„Ważne jest służyć społeczeństwu, ale także żeby strażnicy byli zadowoleni ze swojej pracy. Spędzamy w niej bowiem więcej niż połowę życia. Praca jest ważna. Nie tylko dlatego, że dzięki niej zarabiamy na chleb, ale przede wszystkim dlatego, że może być okazją do wyrażania siebie. Jeśli robisz coś, co ma dla ciebie sens, twoje życie wchodzi na zupełnie inny poziom. Jeśli zaczynasz wątpić w sens tego co robisz i wygasiłeś w sobie tą misję jaka została ci powierzona, to moment w którym trzeba zmienić zajęcie”

– tak o swojej pracy podczas jubileuszu 25-lecia straży miejskiej mówił Tomasz Burkat.

 

Powiązane tematy

Komentarze (51)

 • 20 maj 2021

  No i znowu wszyscy zdziwieni ....... No KTO ?????? nam wybrał takiego fajnego burmistrza ?????? A Tomek .....Mógł się do PiSu zapisać.....
  A szewc się nada, skoro Dratewka smoka wykończył to i nasz szewc ze strażą też sobie poradzi.......

  92 28 Odpowiedz
 • 20 maj 2021

  Za chwile przyjdzie jakiś pisowski nominant :)
  Może jednak znajdzie się fucha dla najbardziej patriotycznego z szewców :D

  92 29 Odpowiedz
 • 20 maj 2021

  Jak mówi Jarosław Polskę zbaw trzeba komunistów wypalić do spodu. Jednak Pan Tomasz z komunizmem nie miał nic wspólnego. Panie Burmistrzu pomyliły się Panu epoki. Myślę, że na Pana też przyjdzie odpowiedni czas.

  87 29 Odpowiedz
 • 20 maj 2021

  Dobra zmiana hehe szkoda bo gościu w porządku był a teraz pewnie jakiś pociotek przyjdzie jaśnie nam panującej władzy ...

  82 21 Odpowiedz
 • Roman 20 maj 2021

  Może ten od worków,....

  67 15 Odpowiedz

Zobacz więcej