Myślenice

To będzie największa impreza tego lata. Plaża Open w sierpniu. Dni Myślenic? „W innej formie”

To będzie największa impreza tego lata. Plaża Open w sierpniu. Dni Myślenic? „W innej formie”

Największą imprezą nadchodzącego lata w Myślenicach, będzie ogólnopolski turniej siatkówki plażowej na Zarabiu.

Nie odbędą się  koncerty w ramach święta miasta. "Tradycyjna formuła Dni Myślenic z koncertem na Zarabiu, w tym roku nie będzie miała miejsca. Ze względu na pandemię covid-19”.

 

Dzisiaj w myślenickim magistracie miała miejsce konferencja prasowa zapowiadająca ogólnopolski turniej siatkówki plażowej Grand Prix Plaża Open, który odbędzie się w Myślenicach w dniach 7-10 sierpnia. Będzie to jedna z największych imprez sportowych w regionie, a może nawet w województwie, ale najprawdopodobniej też największa organizowana na terenie miasta. Powód? W tym roku miasto nie będzie świętować swoich dni, podobnie jak w latach ubiegłych – czyli koncertami ogólnopolskich gwiazd na myślenickim Zarabiu.

- Niewątpliwie Plaża Open będzie największym wydarzeniem sportowym, myślę że nie tylko w Myślenicach, ale też w całej Małopolsce. Jeżeli chodzi o tegoroczny Festiwal Lata; to dalej jesteśmy w czasie pandemii i tutaj ze względu na jeszcze istniejące obostrzenia i pewną niewiadomą jaka będzie w miesiącach lipcu i w sierpniu; zdecydowaliśmy, że ta formuła - w tym roku, zostanie troszeczkę zmieniona. Przekierujemy nasze propozycje do mieszkańców miasta, ale też różnych rejonów samych Myślenic i miejscowości wiejskich. Na powrót do Dni Myślenic w takim kształcie, jak miało to miejsce chociażby w 2019 roku, musimy poczekać – na pytanie dotyczące organizacji Myślenickiego Festiwalu Lata odpowiedział nam burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Tradycyjna formuła Dni Myślenic z koncertem na Zarabiu, w tym roku nie będzie miała miejsca. Ze względu na pandemię covid-19.

Święto miasta pod nazwą Dni Myślenic, a w ostatnich latach promowany jaki Myślenicki Festiwal Lata odbywał się od 1995 roku. Ubiegłoroczna edycja tej imprezy zgodnie z zapowiedziami magistratu miała być „niezapomnianym jubileuszem”. Ostatecznie został odwołany „ze względu na obecną sytuację związaną z COVID-19”. O tym jak święto miasta będzie wyglądać w tym roku, gmina ma poinformować w najbliższych tygodniach. Tymczasem działania promocyjne skupione są wokół zawodów siatkarskich.

 

Grand Prix Plaża Open w Myślenicach

Plaża Open to turnieje rangi mistrzostw Polski, a najlepsi siatkarze zdobywają punkty do rankingu FIVB. Przez cztery dni od 7 do 10 sierpnia Myślenice będą jednym z czterech gospodarzy turniejów rozgrywanych przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

W poniedziałek 31 maja w myślenickim magistracie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczny turniej. - To istotny element budowania siły polskiej siatkówki, nie tylko plażowej, ale też halowej, czy chociażby siatkówki czteroosobowej, której rozgrywki klubowe ruszyły w ubiegłym roku. Wielu siatkarzy halowych gra też na piasku, czy w siatkówce czteroosobowej. (…) Polska siatkówka jest jak piramida i oczywiście wszyscy patrzymy na reprezentacje siatkarskie trenera Heynena i trenera Nawrockiego, ale przecież żeby te reprezentacje były topowymi na świecie i w Europie, to potrzebna jest podstawa tej piramidy. Takie turnieje jak ten w Myślenicach są w związku z tym niesłychanie istotne. Wierzę, że ten turniej będzie inspirował młodych ludzi do siatkówki – mówił Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zapowiedział też pomoc federacji dla miasta oraz Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice, aby rozwijać zarówno beach volleya, jak również siatkówkę halową w naszym mieście.

Turniej Plaża Open 2021 rozpocznie się w Cieszynie w połowie lipca, a następnie odbędzie się w sierpniu w Myślenicach, Kołobrzegu i Białymstoku. - Tegoroczny turniej w Myślenicach będziemy zaczynać w czasie ostatnich dni trwania Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Planujemy w związku z tym zrobienie strefy kibica, ale także startem turnieju Młoda Plaża Open. Chcemy również w sobotę zrobić show siatkarskie, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności. Crème de la crème, to będzie główny turniej z udziałem najlepszych zespołów, mamy większe możliwości zaproszenia par zagranicznych, co na pewno wpłynie na podniesienie poziomu krajowej siatkówki plażowej – o imprezie opowiada Marcin Strządała, dyrektor projektu Plaża Open.

Według zapowiedzi organizatorów; impreza ma mieć charakter rodzinny, a każdy kibic niezależnie od wieku znajdzie na Zarabiu coś dla siebie. W planach jest organizacja strefy kibica, treningi dla najmłodszych i seniorów. - Duże nadzieje wiążemy z młodzieżowym turniejem, który póki co owiewamy lekko tajemnicą, ale mamy nadzieję, że będzie to ciekawe widowisko. Podobnie jak turniej główny i jego finał rozgrywany przy sztucznym oświetleniu – mówiła dyrektor sportowy Monika Brzostek.

Lato 2021.Zarabie jako miejsce do weekendowego wypoczynku oceniam na:

 • celujący
 • bardzo dobry
 • dobry
 • dostateczny
 • dopuszczający
 • niedostateczny
 • Zobacz wyniki
 • celujący celujący 9%
 • bardzo dobry bardzo dobry 18%
 • dobry dobry 21%
 • dostateczny dostateczny 16%
 • dopuszczający dopuszczający 12%
 • niedostateczny niedostateczny 24%
 • Głosów: 869

Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Myślenicach w ubiegłym roku. Przed jeden z sierpniowych weekendów na trzech boiskach do siatkówki plażowej na Zarabiu, rywalizowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju. 

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • Jacek Karwatowski 31 maj 2021

  Ale beznadzieja i kto na to przyjdzie?

  23 8 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 1 cze 2021

  Siatkowka to gotowe wydarzenie ktore przyjezdza do miasta z gotowa "formula" i niewiele trzeba robic, a dni myslenic organizuje miasto. Zanikaja lokalne inicjatywy na rzecz centralnych tak jest wygodniej ale czy lepiej?

  20 4 Odpowiedz
 • 31 maj 2021

  Rychu przybył z gospodarczą wizytą.
  Jak biskup z taka wizytą odwiedza parafię, to za posługę inkasuje sporą sumę.

  21 9 Odpowiedz
 • 1 cze 2021

  Można rzec, że gwiazdy nam sprzyjają
  Rychu Czarnecki to zięć kosmonauty Hermaszewskiego .
  I tak duch radziecki przenika pod strzechy.

  15 4 Odpowiedz
 • mirek@ 31 maj 2021

  Jak na moje oko to nawet nie maja pomysłu i pewnie nic nie zrobią

  14 3 Odpowiedz

Zobacz więcej