Sport

Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej: Maciej Urbaniak z pełną pulą nagród

Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej: Maciej Urbaniak z pełną pulą nagród

Absolutnym zmysłem orientacji wykazał się Maciej Urbaniak zdobywając wszystko, co można osiągnąć w Orientacji Precyzyjnej na szczeblu krajowym. Nie tylko obronił on tytuł Mistrza Polski w kategorii czasowej TempO oraz w sztafecie, ale również zdobył mistrzostwo w kategorii PreO

 

Mistrzostwami Polski w Orientacji Precyzyjnej zakończył się tegoroczny sezon najważniejszych imprez orientacji sportowej. Po sukcesach w Mistrzostwach Polski w Marszach na Orientację oraz w Mistrzostwach Czech w Orientacji Precyzyjnej, gdzie reprezentanci myślenickiego Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu zajęli pierwsze miejsca, oczekiwania wobec zawodników były wysokie. Ci jak mówią; sprostali i udało im się przywieźć 9 medali.

Absolutnym zmysłem orientacji wykazał się Maciej Urbaniak, zdobywając wszystko, co można osiągnąć w Orientacji Precyzyjnej na szczeblu krajowym. Nie tylko obronił on tytuł Mistrza Polski w kategorii czasowej TempO oraz w sztafecie, ale również zdobył mistrzostwo w kategorii PreO.

W obydwu kategoriach indywidualnych w pierwszej dziesiątce uplasowali się również Adam Stalka, Adam Gruca oraz Katarzyna Urbaniak. Dobre wyniki zanotowali również nasi pozostali zawodnicy: Weronika Suszek, Waldek Szczepańczyk, Maciej Konopiński i Mikołaj Konopiński

Zespoły z Myślenic zdominowały kategorię drużynową; na pierwszym miejscu uplasowali się Maciej Urbaniak, Adam Stalka i Adam Gruca. O drugie miejsce do samego końca walczyły Katarzyna Urbaniak, Marta Kapołka i Hanna Kapołka, które ostatecznie pokonały silną sztafetę z Wrocławia o 7 sekund. Po dwudniowych zmaganiach bilans medali przedstawia się następująco:

Maciej Urbaniak Mistrzem Polski w PreO; Maciej Urbaniak Mistrzem Polski w TempO; Maciej Urbaniak, Adam Gruca i Adam Stalka Mistrzami Polski w Sztafecie; Kasia Urbaniak, Marta Kapołka i Hania Kapołka Wicemistrzyniami Polski w Sztafecie; Adam Gruca II Wicemistrzem Polski w TempO.

Orientacja Precyzyjna to dyscyplina sportu, w której kluczowe znaczenie mają zdolności nawigacyjne, dokładne czytanie mapy oraz szybka i dokładna orientacja w terenie. W Polsce jest to sport rozwijający się, o jeszcze niewielkiej dostępności imprez i trenerów.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej