Lifestyle

Krem BB – dlaczego warto sięgnąć po niego latem?

Krem BB – dlaczego warto sięgnąć po niego latem?

Krem BB to jeden z absolutnych hitów koreańskiej pielęgnacji. To także wyjątkowo skuteczny produkt do letniego makijażu, który sprawdzi się w największe upały. Na wakacjach warto zamienić podkład właśnie na krem BB.

Delikatny makijaż zamiast maski?

Pandemia Covid-19 wiele kobiet przekonała do rezygnacji z makijażu, inne zachęciła do szukania lżejszych, mniej obciążających skórę rozwiązań, gwarantujących jednak wyrównanie kolorytu i ukrycie drobnych niedoskonałości skóry. Rozwiązaniem idealnym okazał się krem BB, który stanowi alternatywę dla gęstego i obciążającego skórę podkładu. Krem ten od dawna polecany był do skóry tłustej, z tendencją do pojawiania się na niej zmian trądzikowych czy innych podrażnień. Coraz więcej kobiet sięga po niego także i bez tego typu problemów. Jest to bowiem produkt bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny. Z reguły nie zawiera barwników, parabenów, silikonów i sztucznych kompozycji zapachowych.

Krem BB – idealne rozwiązanie na lato

Dobry krem BB to kosmetyk, który z pewnością powinien znaleźć się w twojej wakacyjnej kosmetyczce. Jest to produkt wielofunkcyjny, podobnie jak większość koreańskich kosmetyków. Nie tylko ujednolica i wyrównuje kolor skóry, maskuje drobne niedoskonałości, lecz także nawilża, pielęgnuje i wygładza skórę. Zapewnia delikatne krycie i efekt promiennej cery. Nie obciąża skóry, jest więc produktem idealnym na lato. Pięknie wtapia się w skórę, nie tworzy na niej maski, nie spływa z niej pod wpływem temperatury. Daje ci pewność siebie, komfort i efekt WOW. 

Krem BB to idealny wybór na lato jeszcze z jednego powodu. Produkt ten zastępuje bowiem, co najmniej trzy produkty, które na co dzień stosujesz oddzielnie. Zamiast kremu nawilżającego, kremu z filtrem i podkładu, masz jedną formułę, która daje ten sam efekt. Latem bez filtrów i gwarantowanej przez nie ochrony przeciwsłonecznej ani rusz (choć warto przypomnieć, że ochronę przed UVA i UVB należy właściwie stosować cały rok). Dzięki kremowi BB twoja skóra jest odpowiednio chroniona, a ty nie musisz na twarz nakładać kilku różnych kosmetyków, martwiąc się, czy odpowiednio się one ze sobą połączą. 

Tylko latem? 

Kremy BB zyskały popularność na fali zainteresowania pielęgnacją koreańską, natomiast dzisiaj wiele kobiet traktuje je jako bardzo cenny zamiennik podkładu. Jeśli bowiem nie masz większych problemów z cerą, krem BB z powodzeniem możesz stosować cały rok. Makijaż wykonany z jego pomocą będzie bardzo naturalny, bez efektu maski, spod kremu cały czas pięknie przebijać będzie twoja naturalna skóra, pełna blasku. Warunek jest jednak jeden – skóra musi być odpowiednio oczyszczona i pozbawiona większych problemów: zaskórników, wyprysków, zmian, które chcesz ukryć. Musisz bowiem liczyć się z tym, że krem BB zapewnia znacznie mniejsze krycie niż podkład. Plusem w przypadku skóry tłustej, mieszanej czy trądzikowej jest natomiast to, że krem BB nie zatyka porów, nie sprzyja nadmiernej produkcji sebum. Jeśli chcesz sobie zapewnić jednak nieco lepsze krycie, możesz na twarz nałożyć kolejną jego warstwę lub sięgnąć po puder.  

Zobacz więcej