Tenczyn

Policjanci kontrolują obozy harcerskie. „Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa”

Policjanci kontrolują obozy harcerskie. „Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa”

Policjanci z Myślenic wspólnie z przedstawicielami innych służb skontrolowali obóz harcerski w Tenczynie. To wszystko w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”

 

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z powiatu myślenickiego podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz młodzieży podczas trwających wakacji.

We wtorek policjanci z wraz ze strażakami z PSP w Myślenicach oraz OSP Tenczyn, odwiedzili obóz harcerski w Tenczynie, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież w wieku od 10 do 17 lat.

- Podczas spotkania poruszane były kwestie dotyczące bezpieczeństwa, postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń pożarowych jak też związanych z nagłą zmianą warunków atmosferycznych. Omówiony został również temat zachowywania się w okolicy akwenów, podczas pobytu w górach oraz zachowania wobec agresywnych zwierząt. Dodatkowo, sprawdzono ogóle warunki bezpieczeństwa na terenie obozu, zwrócono uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Żadna z przybyłych służb nie miała uwag do stanu, ani organizacji obozu – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze

Zobacz więcej