Myślenice

Toalety publiczne po remoncie. Teraz są "bezobsługowe", a pieniądze za wstęp wrzucamy do maszyny

Toalety publiczne po remoncie. Teraz są "bezobsługowe", a pieniądze za wstęp wrzucamy do maszyny

Publiczne toalety znajdujące się przy ul. Gałczyńskiego tuż przy Rynku nie działały od początku maja. Teraz znowu można z nich korzystać, a obsługę zastąpiły „zamki wrzutowe”

 

Wielokrotnie w komentarzach pod artykułami i na forum poruszaliście temat zamkniętych, publicznych toalet w centrum. Te zlokalizowane przy ul. Gałczyńskiego; z tyłu „kamienicy Obońskich” do których można dotrzeć m.in. z Rynku - od maja były nieczynne, a w ostatnich dniach trwał ich remont.

Według informacji podanych przez portal mysleniceitv; to na lipiec planowano ich ponowne uruchomienie. Jak wynika z pisma przesłanego przez zastępcę wydziału mienia UMiG w Myślenicach, firma prowadząca toalety wypowiedziała umowę, a "poszukiwania kolejnego ajenta nie przyniosły rezultatu".

„Z uwagi na powyższe podjęto decyzję o zmianie sposobu funkcjonowania szalet na bezobsługowe. Wymaga to zastosowania zamków wrzutowych. Usługa ta jest w trakcie realizacji. Do czasu zakończenia prac została zamówiona toaleta przenośna, którą zlokalizowano w pobliżu szalet. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami, przewidywany termin uruchomienia toalet miejskich przewidziany jest na lipiec bieżącego roku”

– pisze Sylwia Lenczowska-Kościelniak z UMiG w Myślenicach.

Na drzwiach i ścianach przy toaletach znalazły się kartki w biurowych "koszulkach" informujące o przeznaczeniu ("toaleta męska", "toaleta damska", "toaleta płatna 2 zł od osoby") oraz informacja o sposobie płatności. Tę uiszczamy wrzucając do zamków wrzutowych "monety o nominałach 1 i 2 zł". Obok toalet nadal stoi przenośna i wykonana z plastiku toaleta.  

Komentarze (23)

Zobacz więcej