Szachy

Szachowi juniorzy MAT Myślenice awansowali do pierwszej ligi. Seniorzy do drugiej

Szachowi juniorzy MAT Myślenice awansowali do pierwszej ligi. Seniorzy do drugiej

Drużyna juniorów MAT Myślenice awansowała do I ligi szachowej, natomiast seniorzy z tego samego klubu do II. 

"Drużyna Juniorów awansowała do czołowej 20 drużyn co sprawia, że klub z Myślenic liczy się na arenie ogólnopolskiej" - mówią przedstawiciele klubu

 

Juniorzy swój awans przypieczętowali podczas rozgrywek II ligi w Poroninie. 11 rund tempem 90 min+30 sekund na każdy ruch, to dystans wymagający bardzo dobrego przygotowania psychicznego jak i fizycznego, gdyż 1 partia może trwać nawet 5 godzin.

Do turnieju przystąpiło 37 drużyn z całej Polski, a stawką był awans do I ligi. Przez 9 dni sześciu zawodników z Myślenic walczyło o jak najwyższe pozycje. W barwach klubu z Myślenic wystąpili: Tomasz Pietrzak, Bartłomiej Piwowarczyk, Samuel Maj, Maciej Jamrozik, Katarzyna Uliasz oraz Gabriela Tokarz.

Tym razem Jakub Suder debiutował w roli trenera i przygotowywał każdego z naszych zawodników do partii. Finalnie szachiści z Myślenic zdobyli 14 punktów meczowych, dzięki 5 wygranym, 4 remisom co pozwoliło na zdobycie 3 miejsca i uzyskanie awansu do I ligi. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Hetmana Katowice a drugie drużyna z Wieliczki.

Bartłomiej Piwowarczyk uzyskując 9,5 punktu z 11 partii zdobył 1 miejsce na 2 szachownicy, a Samuel Maj z wynikiem 8,5 punktu uplasował się na 3 miejscu na 3 szachownicy. Dodatkowo Bartłomiej otrzymał nagrodę za najładniejszą partię 7 rundy, w której pokonał swojego przeciwnika w zaledwie 26 posunięć. Udział w I lidze sprawia, że drużyna Juniorów MAT Myślenice awansowała do czołowej „20” drużyn (na prawie 400 klubów z całej Polski), co sprawia, że klub z Myślenic liczy się na arenie ogólnopolskiej.

Seniorzy w II lidze 

Kolejny sukces odnieśli szachiści MATa w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski Seniorów – III liga. Rozgrywki te prowadzone były przez dwa weekendy i odbywały się w Centrum Informatyki AGH w Krakowie.  Na starcie zmagań stanęło 10 drużyn z Małopolski.

Stawką zawodów był awans do wyższego szczebla rozgrywek, w którym biorą udział kluby z całej Polski. Partie rozgrywane były tempem 90 min + 30 sekund na każde wykonane posunięcie. Każda drużyna rozegrała 9 meczy systemem kołowym tzn. „każdy z każdym”.

W turnieju Myślenice reprezentowała drużyna MAT Myślenice w składzie: Jakub Suder, Arkadiusz Piwowarczyk, Tomasz Pietrzak, Samuel Maj, Bartłomiej Piwowarczyk, Zygmunt Soliwoda, Filip Sobala oraz Katarzyna Uliasz. Drużyna zmagania zakończyła 6 wygranymi meczami, 1 remisem i 2 porażkami co sprawiło, że w ostatecznej klasyfikacji zajęła 3 miejsce premiowane awansem do II Ligi Seniorów, która odbędzie się już we wrześniu w Sypniewie (woj. Wielkopolskie).

Jakub Suder z wynikiem 6,5 punktu z 7 partii zajął 1 miejsce na 1 szachownicy, a Bartłomiej Piwowarczyk z wynikiem 6 punktów z 9 partii uplasował się na 1 miejscu na 4 szachownicy.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy awans do ogólnopolskiego szczebla rozgrywek seniorów w historii klubu, co świadczy o bardzo dużych postępach naszych szachistów.

Powiązane tematy

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego
Szachy 0

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Szachiści z regionu zmierzyli się w finale IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego To zwieńczenie trwających od marca rozgrywek "szachy niedzielą", które połączy...

Komentarze (2)

Zobacz więcej