Myślenice

Komendant policji Maciej Kubiak: W projekt budowy nowej komendy zaangażowanych jest wiele osób, to się musi udać

Komendant policji Maciej Kubiak: W projekt budowy nowej komendy zaangażowanych jest wiele osób, to się musi udać

„W projekt budowy nowej komendy zaangażowanych jest tak wiele dobrych osób, że to się musi udać” – podczas święta policji mówił komendant Maciej Kubiak

 

Podczas uroczystego apelu zorganizowanego w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w ramach święta policji nie tylko przyznawano funkcjonariuszom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, ale także podsumowano miniony rok oraz planowano przyszłość.

W trakcie uroczystości samorządowcy podejmowali temat budowy nowej komendy. - W projekt zaangażowanych jest tak wiele dobrych osób, że to się musi udać. Mam na myśli wojewodę Łukasza Kmitę, posła Władysława Kurowskiego, radnych sejmiku województwa małopolskiego w osobach Roberta Bylica i Stanisława Bisztygi, starostę Józefa Tomala i naszego włodarza burmistrza Jarosława Szlachetkę. Dlatego wiem, że dołożą wszelkich starań, aby to się udało - sprawę planów budowy nowej siedziby komentował komendant Maciej Kubiak.

Wcześniej wygłosił przemówienie w którym dziękował policjantom za trud włożony w pracę w czasach pandemii.

Maciej Kubiak, komendant KPP Myślenice: To był trudny rok. Pamiętam wszystkie zadania, które realizowaliśmy w czasie pandemii. Pamiętam setki kilometrów wyjeżdżone przez was policjantów, te lawinowo rosnące liczby ludzi, których sprawdzaliśmy w trakcie kwarantanny. To wszystko były zadania dodatkowe, poza tymi, które nakłada na nas ustawa o policji. Zadania, które wyrosły nagle spod ziemi i stanowiły co najmniej połowę tego, co robiliśmy w ciągu tego roku. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że tutaj dzisiaj stoimy.

Ta sytuacja była trudna i wymagała od nas na pewno dużego ciężaru pracy i służby. Jestem przekonany, że sprostaliśmy temu zadaniu. Poza tym, że dbaliśmy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i gości, że walczyliśmy z przestępczością, to walczyliśmy również z pandemią. Dlatego dziękuję wam za wasz wysiłek, trud a przy tym pełen profesjonalizm i zaangażowanie.

Komentarze (2)

Zobacz więcej