Kultura

Nowa przestrzeń artystyczna w Myślenicach. Wernisaż Magdaleny Śliwy zainaugurował „Piwnicę pod lwem”

Nowa przestrzeń artystyczna w Myślenicach. Wernisaż Magdaleny Śliwy zainaugurował „Piwnicę pod lwem”

Wernisaż wystawy "Obrazy pandemii" autorstwa Magdaleny Śliwy był nie tylko debiutem młodej artystki, ale również premierą nowej przestrzeni artystycznej powstałej w Myślenicach

 

 

"Obrazy pandemii" autorstwa Magdaleny Śliwy to cykl fotografii powstałych podczas pierwszego ogólnopolskiego lockdownu. – Chciałam zaprezentować odczucia i emocje, które towarzyszyły nam wszystkim podczas pandemii. Pomyślałam, że z kilku zdjęć można stworzyć jedną całość. Każda praca to kompozycja od 4 do 10 fotografii, a w jednym przypadki jest ich prawie 60 – podczas wernisażu mówiła autorka.

Była to jej pierwsza wystawa, a absolwentka Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa prezentowanym projektem obroniła dyplom z fotografii. 

- Fotografować zaczęłam na pierwszym roku studiów na kierunku operatorskim, podczas których pani Małgorzata Pióro pokazała mi czym tak naprawdę jest fotografia i ile czynników wpływa na stworzenie dobrego kadru - mówi o swoich początkach.

W trakcie wernisażu koncert dała skrzypaczka Beata Mirochna, a każdy z gości mógł skorzystać z zaproszenia autorki i otrzymać wykonane przez nią zdjęcie portretowe. Wystawa będzie otwarta do 17 września w godzinach 8-15. 

 

Miejsce "kultu kultury"

Debiutancki wernisaż był również inauguracją „Piwnicy pod lwem” znajdującej się w podziemiach jednej z kamienic w myślenickim Rynku, gdzie znajduje się szkoła Neo School. Jak zapowiadają jej twórcy; będzie przestrzenią dla młodych ludzi, którzy szukają miejsca na wyrażenie siebie i prezentację swojego dorobku.

Katarzyna Wysocka, dyrektor Neo School: Liczę na to, że będą tutaj zaglądać młodzi ludzie, którzy chcieliby zaprezentować siebie i swoją twórczość. Piwnica Pod Lwem będzie miejscem "kultu kultury", gdzie młodzi artyści zaprezentują swój dorobek.

Do tej pory odbywały się tutaj uroczystości szkolne, ale dzięki Magdzie postanowiliśmy, że możemy stworzyć coś nowego. Piwnicę otwiera wystawa „Obrazy pandemii”, a już na 20 września przygotowujemy kolejny wernisaż. Ćwiczy też u nas teatr Melpomena, który na grudzień zapowiada przedstawienie.

Jesteśmy bogaci w artystycznie uzdolnionych uczniów, mamy nadzieję że będzie się działo, a to pokolenie doceni nową przestrzeń. Naszą misją jest pomóc młodym, zdolnym rozwinąć skrzydła – zapewnia 

Komentarze (3)

 • mirek@ 13 wrz

  kiedys takie wystawy byly w domu greckim i mokisie

  5 Odpowiedz
 • 13 wrz

  A teraz w muzeum tylko historia, patriotyzm i walka o demokrację (tylko co ta walka dała?). To też potrzebne, ale życie toczy się tu i teraz i chcemy wiedzieć, czym żyje obecne pokolenie, tutejsi mieszkańcy. Bardzo dobrze, że powstało takie miejsce, jak Piwnica pod Lwem! Będzie gdzie się ukulturalnić!

  11 1 Odpowiedz
 • 15 wrz

  Świetny pomysł i bardzo ładne wnętrze.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej