Kultura

Muzycy z Okulic zajęli pierwsze miejsce w Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale

Muzycy z Okulic zajęli pierwsze miejsce w Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale

Podczas festiwalu na scenie konkursowej w Dobczycach zaprezentowało się łącznie 18 orkiestr dętych z 6 powiatów, a pierwsze miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Okulic

 

W niedzielę w Dobczycach odbył się I Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale. Na scenie konkursowej zaprezentowało się 18 orkiestr dętych z powiatów: myślenickiego, bocheńskiego, wielickiego, krakowskiego, suskiego i wadowickiego. Zespoły przez cały dzień prezentowały swoje umiejętności, a ich zmagania oceniało znakomite Jury w składzie: Karol Pyka, Mariusz Dziubek oraz Krzysztof Witczak – osoby, które w obszarze orkiestr dętych są topowymi specjalistami w naszym kraju.

Pierwsze miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Okulic, drugie zajęła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne, trzecie miejsce Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej. Z kolei wyróżnienia przyznano Orkiestrze Dętej z Dobczyc oraz Miejskiej Orkiestrze Dętej „Andropol” w Andrychowie.

Najlepszym solistą- instrumentalistą festiwalu został Karol Moryc – trębacz ze Stowarzyszenia Orkiestra Dęta OSP Zasań, natomiast nagroda specjalna dla najlepszego kapelmistrza trafiła w ręce Sławomira Pacholskiego z Orkiestry Dętej OSP Jasienica. Dodatkowo każda orkiestra otrzymała 1000 zł za udział.

Organizatorem Festiwalu było Starostwo Powiatowe w Myślenicach, a głównym Partnerem - Gmina i Miasto Dobczyce przy wsparciu MGOKiS Dobczyce, ZPiT Dobczyce, Malta Służba Medyczna oddział Myślenice. Portal miasto-info.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej