Polanka

Polanka. W ogniu stanął zbiornik z asfaltem w strefie przemysłowej

Polanka. W ogniu stanął zbiornik z asfaltem w strefie przemysłowej

W silosie znajdowało się 100 ton surowca. Akcja strażaków trwała ponad 4 godziny

 

Zgłoszenie dotyczące pożaru silosu, w którym przechowywano asfalt do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło w sobotę o godz. 5.11. Zgłoszenie dotyczyło strefy przemysłowej Jawornik-Polanka.

Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG i OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji, strażacy zastali płomienie na górnym poszyciu zbiornika bitumu o pojemności ok. 100 ton.

- Zabezpieczono i oświetlono teren akcji. W celu likwidacji zagrożenia sprawiono ratowniczy podnośnik hydrauliczny i podano prądy gaśnicze piany i wody. W wyniku prowadzonego ciągłego rozpoznania nie stwierdzono zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zbiorniki. W celu dogaszenia pożaru, który objął zewnętrzne ocieplenie rozebrano metalowe poszycie płaszcza zbiornika bitumu oraz przelano i usunięto tlące się materiały izolacyjne. W trakcie działań na bieżąco korzystano z kamery termowizyjnej, którą lokalizowano podwyższoną temperaturę w miejscach wymagających schłodzenia oraz współpracowano z obsługą zakładu – relacjonuje bryg. Roman Ajchler

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice GBARt, GCBA, SLRR, SH-25 oraz GBA z OSP Jawornik.

Komentarze

Zobacz więcej