Motoryzacja

Skąd bierze się popularność aut z logo Toyoty?

Skąd bierze się popularność aut z logo Toyoty?

Toyota to marka ciesząca się ogromną popularnością wśród kierowców na całym świecie. Słynie ze swojej niezawodności, ekonomiczności, ciekawej stylistyki i cen, które w pełni uzasadniają jej zakup.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2021 roku z jej taśm produkcyjnych zjechało ponad 5 mln pojazdów. Tym, co dodatkowo przyciąga klientów jest bardzo bogaty wybór modeli.

Toyota w swojej ofercie posiada samochody dla każdego. Od małych aut miejskich, po rodzinne typu Corolla Sedan do coraz popularniejszych SUV-ów.

Hybrid Corolla Touring Sports, czyli rodzinne kombi z pazurem

Corolla Touring Sports to wersja bez wątpienia najbardziej znanego modelu Toyoty. Występuje zarówno jako Corolla Hatchback, Sedan oraz Touring (kombi). Każda z wersji ma swoich zwolenników. Rodziny docenią szczególnie tę ostatnią dzięki dużej przestrzeni bagażowej, której przy dzieciach zazwyczaj brakuje. Bogate wyposażenie w skład którego wchodzą m.in. tempomat adaptacyjny, układ detekcji przeszkód, klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe sprawia, iż każda podróż będzie komfortowa.

Toyota RAV4, czyli SUV znany i lubiany

Toyota RAV4 to jeden z najpopularniejszych od lat przedstawicieli samochodów typu SUV. Obecnie w sprzedaży jest już piąta jej generacja. Aż trudno uwierzyć, że pierwszy model RAV4 pojawił się w salonach w 1994 roku. Od tego czasu niemal wszyscy producenci aut zdążyli wprowadzić do swojej gamy auta typu SUV. RAV4 za sprawą przestronnego wnętrza modelu Toyoty, słynnej niezawodności wraz z napędem hybrydowym tworzy nietuzinkowe auto.

Toyota Motor Poland ltd – czyli gdzie można kupić Toyotę?

Od lat 90 Polacy mogą kupić nową Toyotę właśnie dzięki przedstawicielstwu japońskiego producenta aut.

W salonach, czy na https://allegro.pl/kategoria/toyota-rav4-12698 wszystkie popularne modele: AYGO, Yaris, Yaris Hybrid, GR Yaris, Corolla HB, Corolla Sedan, Hybrid Corolla Touring Sports, Camry, Hybrid Camry, Highlander Hybrid i Land Cruiser. Większość z modeli dostępnych jest z silnikiem benzynowym, coraz częściej zastępowanym przez napęd hybrydowy, z które Toyota słynie od lat. Dzięki unikalnemu połączeniu silnika elektrycznego ze spalinowym mamy możliwość poczuć zupełnie nowy sposób jazdy. Zalety hybryd Toyoty to przede wszystkim niższe wydatki na paliwo, ekologia i cicha jazda przy niskich prędkościach.

Ceny nowych aut Toyoty, pomimo że nie są najwyższe na rynku do niskich nie należą. Dobra wiadomość jednak taka, iż możemy zdecydować się na leasing, którego rata będzie na tyle atrakcyjna, aby nie obciążyć nadmiernie naszego budżetu, a z drugiej strony pozwoli cieszyć się nowym autem. Bez względu na to, czy będzie to Toyota C HR, czy Corolla Hatchback warto rozważyć jej wersję hybrydową. Jeśli nie chcemy korzystać z leasingu, znajdziemy bez problemu inne warianty zakupu - możemy zdecydować się na kredyt lub płatność ratalną. A co w sytuacji, gdy nie stać nas na nowe auto? Tu z pomocą przychodzi rynek wtórny. Auta Toyoty cieszą się ogromną popularnością, jeśli chodzi o pojazdy używane. Idealną opcją do poszukiwań wymarzonego auta będą z pewnością portale motoryzacyjne. W celu umożliwienia porównania pojazdów mają one specjalne filtry, które pozwalają na wyszukanie podobnych ofert. 

Hybrid Yaris Cross – czyli kolejny hit od Toyoty

Jak każda premiera modelu Toyoty również model Yaris Cross był mocno wyczekiwany zarówno przez specjalistów od motoryzacji, jak i samych potencjalnych klientów. Zainteresowanie nowym modelem przerosło jednak oczekiwania producenta i możliwości dilerów Toyoty, którzy otrzymali niemalże od razu po premierze ilość zamówień znacznie przekraczającą ilość aut do sprzedaży. Wydaje się, iż Yaris Cross z wyraźnie zarysowaną linię nadwozia ma wszelkie szanse, powtórzyć sukces klasycznego Yarisa, czyli małego auta miejskiego, które trafiło na rynek ponad 20 lat. Jak widać lista atutów aut japońskiego jest długa i w pełni tłumaczy ich popularność.

 

Komentarze