Speed-Ball

Anna Baran wygrywa III Mistrzostwa Polski Seniorów. Wywalczyła trzy złote medale

Anna Baran wygrywa III Mistrzostwa Polski Seniorów. Wywalczyła trzy złote medale
Podczas III Mistrzostw Polski Seniorów Anna Baran z Myślenic nie miała sobie równych. Zdobyła 3 złote medale. Fot. Piotr Jagniewski

Podczas III Mistrzostw Polski Seniorów w Speed-ballu region myślenicki reprezentowała Anna Baran, która stanęła na podium zdobywając trzy złote medale

 

Reprezentanci uniwersytetów trzeciego wieku, klubów seniora oraz organizacji zrzeszających seniorów z Małopolski, Śląska oraz ziemi łódzkiej skrzyżowali swoje rakiety podczas III Mistrzostw Polski w speed-ballu dedykowanych seniorom.

Turniej został podzielony na dwie części z podziałem na płeć. Dodatkowo zostały wprowadzone kategorie wiekowe, aby wyrównać szanse starszych zawodników.

- Wszyscy seniorzy, którzy wzięli udział w wydarzeniu to pionierzy speed-balla w swoich społecznościach. To ważna zmiana społeczna, bo kreuje inny obraz postrzegania osób starszych. Zazwyczaj wszystko co nowe jest domeną młodych ludzi. A tymczasem seniorzy też potrafią zaskoczyć swoją kreatywnością, zaangażowaniem i wynikami sportowymi – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia, które było organizatorem zawodów.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Na ziemi myślenickiej speed-ball rozwija się dzięki członkom Stowarzyszenia Sportownia. To tutaj powstała także pierwsza w Polsce grupa seniorów trenujących speed-ball.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej