Myślenice

Morsy rozpoczęły sezon. Spotykać się będą co niedzielę przez całą zimę

Morsy rozpoczęły sezon. Spotykać się będą co niedzielę przez całą zimę
Fot. Piotr Jagniewski

Pierwsze zanurzenie myślenickich morsów za nami. Nowy sezon otworzyło kilkanaście osób. Będą spotykać się na Dolnym Jazie w każdą niedzielę o godz. 12

 

W niedzielę, 7 listopada termometr wskazywał 13 stopni powyżej zera, a temperatura wody wynosiła nieco ponad 5 stopni Celsjusza. W takich warunkach kilkunastu morsów zainaugurowało sezon 2020/21.

Grupa zapaleńców spotyka się od 2017 roku co niedzielę w samo południe na Dolnym Jazie w Myślenicach. „Morsujemy dla zdrowia, oraz by się spotkać w sympatycznym gronie ludzi lubiących wyzwania. Co daje morsowanie? Pobudza organizm do reakcji obronnej, a to hartuje i zwiększa odporność na niektóre choróbska. Spróbować może każdy” na facebooku zachęcają myślenickie morsy.

Znajdziemy tam też szybki niezbędnik początkującego morsa. Co zabrać ze sobą na morsowanie? Na liście obowiązkowego wyposażenia znajduje się m.in. kostium kąpielowy/kąpielówki ( najlepiej założyć je już w domu, by nie przebierać się na miejscu przed wejściem do wody) *klapki/buty/crocsy; * ręcznik; *karimatę/koc; * rękawiczki i czapkę (ciepło w dłonie gwarantuje sprawne ubieranie się po wyjściu z wody); *termos z ciepłą herbatą.

 

Komentarze (2)

Zobacz więcej