Okolice

Pcim: Święto Kliszczaka 2011

W niedzielę 24 lipca na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Pcimiu odbyło się Święto Kliszczaka. Było to już siódme spotkanie z tradycją i kulturą Kliszczaków

Fot. GOK Pcim

Tradycję i kulturę przybliżyły występy takich zespołów jak: „Pcimianie”, „Toporzanie” z Tenczyna oraz „Zagórzanie” z Lubnia. W części artystycznej oprócz zespołów folklorystycznych zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Jasienicy, zespół wokalno-instrumentalny „Dotyk Anioła”, a także zespół jazzowy „PiT-Band” działający przy GOKiS.

Ponadto mogliśmy podziwiać pokaz grupy tańca nowoczesnego z UKS KONIK oraz zmagania uczestniczek konkursu na Kliszczaka roku 2011. Odważne panie musiały wykazać się nie tylko wiedzą o regionie, ale również humorem oraz umiejętnością ubijania śmietany.Niespodzianką imprezy był występ polskich dzieci z Białorusi, które przyjechały do Pcimia w ramach akcji "Lato z Polską". Jedną z przewidzianych atrakcji był Kabaret "Moherowe Berety".

W czasie imprezy była okazja do degustacji regionalnych potraw oraz zakupu rękodzieła, rzeźb i haftów. Nie brakowało także zabaw i konkursów dla dzieci, wśród których plenerowy turniej „Biesiada Szachowa” przyciągnął wszystkich miłośników tej gry.

Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna na rzecz Fundacji „Radosne Dziecko”, dzięki której ubogie dzieci z terenu gminy Pcim otrzymają najpotrzebniejsze przybory szkolne. Gwoździem programu był koncert zespołu „BRAThANKI”, który zaprezentował znane i lubiane utwory między innymi: ”Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi” czy ”W kinie, w Lublinie – kochaj mnie”. I mimo braku słonecznej pogody, moc atrakcji jakie zapewnili organizatorzy sprawiły, iż publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych z Dj Lukass oraz Dj PmB. Organizatorem całości imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  eeee wszedzie te brahanki nudaaaa

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  fajnie było, więcej festynów!

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  DO buduje się w Łężkowicach, chyba zadarł z sąsiadami bo jest artykuł w Krakowskiej że działka za blisko drogi w pasie drogowym, poza tym boją się że zagrodzi im drogę do pól. Pensjonat nad morzem i wille stoją pobudowane.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  O co ci chodzi? Zazdrościsz ? Skręca cie?

  [quote=gość: tutaj] DO buduje się w Łężkowicach, chyba zadarł z sąsiadami bo jest artykuł w Krakowskiej że działka za blisko drogi w pasie drogowym, poza tym boją się że zagrodzi im drogę do pól. Pensjonat nad morzem i wille stoją pobudowane. [/quote]

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  [quote=gość: mol] O co ci chodzi? Zazdrościsz ? Skręca cie?
  [/quote]
  Skręcam kiedy dochodzą słuchy co wyprawia samorząd..........

  2 Odpowiedz
 • Dorota Ruśkowska 6 sie 2011

  Brawa dla rozśpiewanych i znanym wielu Pcimianom.
  Miło Was widzieć na scenie i nie tylko...

  1 Odpowiedz
 • Robert Bylica 6 sie 2011

  Występy wszystkich zespołów były znakomite, niestety zespoły z Tokarni i Bogdanówki nie zagościły na Naszej imprezie mimo zaproszenia, gdyż jak mnie poinformowano miały w tym dniu inne zobowiązania. Mam nadzieję że za rok spotkamy się w pełnym składzie KLISZCZAKÓW! ps. pozdrawiam tego co był niedoinformowany...Panie Jacku więcej wiary w moje możliwości..

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Czy mi się wydaję czy wcześniej więcej się działo? Proszę się nie obrazić ale wydaję mi się że organizacyjnie Jacek wypadał lepiej; Tak wiem, że "czarował" w gok-u :D.
  Brathanki były fajne, no i potrafią zagrać dłużej od Feel'a! Widzę że Lukass zakończył karierę... a popychadło zostało... Łukasz moje klimaty tak trzymać, bo myślałem że się złamiesz z tym Boney M :P. Ten młody to wieszak? Zapewniam nie był Ci potrzebny no chyba że "case man" :D. Więcej luzu! Super zabawa!
  Może weźmiecie kogoś innego? Weźcie Lukassa jeszcze raz albo ktoś inny: DJ hausa, Baq, Max-a, Kompiesto.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  przez sześć lat siedzenia w goku wypada blado w stosunku do tego co się działo w przeciągu roku odkąd Justyna przyszła. Super zabawa! Dziękuję za kubek..

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Co gadasz? Gdzie Pan Andrzej? Gdzie Pit Band? Gdzie promocja lokalnych zespołów czy DJ? Są jakieś szkolenia/ kursy? Beatbox?PingPong? Może piłka halowa? Dlaczego wszystko jest tak marnie reklamowane? Dlaczego dominuje nastawienie na starych? Myślałem że coś się zmieni a tu widzę tylko próbę podtrzymania tego co było. Nawet kolega z zespołu się skarżył ostatnio że na próby musi się pożyczać sprzętu od jakiegoś Marcina bo tak ubogo się zrobiło.

  4 1 Odpowiedz
 • Łukasz Krzempek 7 sie 2011

  Nie rozumiem.... ZAKOŃCZYŁEM KARIERĘ??? Nie wydaje mi się, a wręcz przeciwnie ta kariera rozwija. A wcale nie obchodzi mnie to, że stał koło mnie ktoś, pretensje do ochrony, że ludzie wchodzili na scenę....!
  "...Widzę że Lukass zakończył karierę... a popychadło zostało... Łukasz moje klimaty tak trzymać, bo myślałem że się złamiesz z tym Boney M :P. Ten młody to wieszak? Zapewniam nie był Ci potrzebny no chyba że "case man" :D. Więcej luzu! Super zabawa!
  Może weźmiecie kogoś innego? Weźcie Lukassa jeszcze raz albo ktoś inny: DJ hausa, Baq, Max-a, Kompiesto....."

  Co to oznacza? Nie trzyma się to kupy!

  A kogo zaproszą władze Gminy, to nie ode mnie zależy.(Wiem, że spełniłem oczekiwania).

  A promocja lokalnych DJ`ów, ja się na ten temat nie wypowiem...
  Może tylko tyle, że to zbyt poważna impreza, żeby kogoś promować, tutaj trzeba już coś sobą reprezentować....

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Chyba chodziło o to że PmB z gminy gra w stróży a Lukass nie.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 wrz 2011

  Fajny Festyn! Zycie jest weselsze!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 gru 2011

  Dziękuję P. Dyrektor za cały rok 2011.Za tak krótki okres pracy w naszymGOKiS zrobiła pani już tak wiele.Wspaniałe i udane imprezy i to dla starszych jak i dla młodszych oraz maluszków.Proszę aby nie zniechęcać się i w następnym roku pracować jeszcze więcej dla dzieciaczków i dla młodzieży.Przyciągać ich a rodzicow proszę ojeszcze większe zaangażowanie się i współpracę z p. Dyrektor J.Urban.Dużo zdrowia ,zadowolenia z tego co pani robi a dzieciom, młodziezy i ich Rodzicom zadowolenia i radości.Kultura w naszej Gminie niech dominuje.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat
Powiat myślenicki 0

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi z powiatu myślenickiego, który ukradł opla o wartości 40 tys. zł. Samochód odzyskali policjanci z powiatu krakowskiego Do kradzieży auta doszło z 17 na 18 listopada na parkingu w Skawinie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Jak informuje myślenicka policja, kiedy pokrzywdzony zauważył brak poj...

Głogoczowskie Gospodynie działają Lokalnie!
Głogoczów 0

Głogoczowskie Gospodynie działają Lokalnie!

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie zaprosiło w okresie od lipca do grudnia 2019 roku mieszkańców miejscowości i dzieci z Przedszkola Samorządowego do udziału w projekcie „Polska to My. Przyszłość to Wy” W Głogoczowie już powoli widać efekty Programu Działaj Lokalnie. Mieszkańcy wsi w ramach projektu Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w...

Spadł pierwszy śnieg: Zobacz kto odśnieża drogi w twojej miejscowości
Drogi 5

Spadł pierwszy śnieg: Zobacz kto odśnieża drogi w twojej miejscowości

Mimo, że pierwsze opady śniegu nie były obfite, to warto wiedzieć, kto tej zimy będzie odpowiedzialny za odśnieżanie dróg powiatowych, a kto zajmie się ich utrzymaniem w obrębie ulic i dróg gminnych Przetargi są już rozstrzygnięte i wyłoniły firmy, które będą dbały o przejezdność na drogach w nadchodzącej zimie. Spis firm wraz z kontaktem, które b...

Poranne kolizje na "Zakopiance" spowodowały utrudnienia w ruchu
Drogi 1

Poranne kolizje na "Zakopiance" spowodowały utrudnienia w ruchu

Po godz. 6 rano straż wyjechała do kolizji 3 samochodów w Jaworniku. Po 3 minutach od powrotu do koszar wpłynęło kolejne wezwanie - tym razem zderzenie dwóch aut, też na "Zakopiance", ale na terenie Myślenic W Jaworniku stwierdzono kolizję trzech samochodów osobowych, które po zderzeniu utrudniały przejazd drogą krajową. Zabezpieczono miejsce zdar...