Okolice

Pcim: Święto Kliszczaka 2011

W niedzielę 24 lipca na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Pcimiu odbyło się Święto Kliszczaka. Było to już siódme spotkanie z tradycją i kulturą Kliszczaków

Fot. GOK Pcim

Tradycję i kulturę przybliżyły występy takich zespołów jak: „Pcimianie”, „Toporzanie” z Tenczyna oraz „Zagórzanie” z Lubnia. W części artystycznej oprócz zespołów folklorystycznych zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Jasienicy, zespół wokalno-instrumentalny „Dotyk Anioła”, a także zespół jazzowy „PiT-Band” działający przy GOKiS.

Ponadto mogliśmy podziwiać pokaz grupy tańca nowoczesnego z UKS KONIK oraz zmagania uczestniczek konkursu na Kliszczaka roku 2011. Odważne panie musiały wykazać się nie tylko wiedzą o regionie, ale również humorem oraz umiejętnością ubijania śmietany.Niespodzianką imprezy był występ polskich dzieci z Białorusi, które przyjechały do Pcimia w ramach akcji "Lato z Polską". Jedną z przewidzianych atrakcji był Kabaret "Moherowe Berety".

W czasie imprezy była okazja do degustacji regionalnych potraw oraz zakupu rękodzieła, rzeźb i haftów. Nie brakowało także zabaw i konkursów dla dzieci, wśród których plenerowy turniej „Biesiada Szachowa” przyciągnął wszystkich miłośników tej gry.

Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna na rzecz Fundacji „Radosne Dziecko”, dzięki której ubogie dzieci z terenu gminy Pcim otrzymają najpotrzebniejsze przybory szkolne. Gwoździem programu był koncert zespołu „BRAThANKI”, który zaprezentował znane i lubiane utwory między innymi: ”Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi” czy ”W kinie, w Lublinie – kochaj mnie”. I mimo braku słonecznej pogody, moc atrakcji jakie zapewnili organizatorzy sprawiły, iż publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych z Dj Lukass oraz Dj PmB. Organizatorem całości imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Komentarze

 • 4 sie 2011

  eeee wszedzie te brahanki nudaaaa

  1 Odpowiedz
 • 4 sie 2011

  fajnie było, więcej festynów!

  1 1 Odpowiedz
 • 5 sie 2011

  DO buduje się w Łężkowicach, chyba zadarł z sąsiadami bo jest artykuł w Krakowskiej że działka za blisko drogi w pasie drogowym, poza tym boją się że zagrodzi im drogę do pól. Pensjonat nad morzem i wille stoją pobudowane.

  2 Odpowiedz
 • 5 sie 2011

  O co ci chodzi? Zazdrościsz ? Skręca cie?

  [quote=gość: tutaj] DO buduje się w Łężkowicach, chyba zadarł z sąsiadami bo jest artykuł w Krakowskiej że działka za blisko drogi w pasie drogowym, poza tym boją się że zagrodzi im drogę do pól. Pensjonat nad morzem i wille stoją pobudowane. [/quote]

  4 Odpowiedz
 • 5 sie 2011

  [quote=gość: mol] O co ci chodzi? Zazdrościsz ? Skręca cie?
  [/quote]
  Skręcam kiedy dochodzą słuchy co wyprawia samorząd..........

  2 Odpowiedz
 • Dorota Ruśkowska 6 sie 2011

  Brawa dla rozśpiewanych i znanym wielu Pcimianom.
  Miło Was widzieć na scenie i nie tylko...

  1 Odpowiedz
 • Robert Bylica 6 sie 2011

  Występy wszystkich zespołów były znakomite, niestety zespoły z Tokarni i Bogdanówki nie zagościły na Naszej imprezie mimo zaproszenia, gdyż jak mnie poinformowano miały w tym dniu inne zobowiązania. Mam nadzieję że za rok spotkamy się w pełnym składzie KLISZCZAKÓW! ps. pozdrawiam tego co był niedoinformowany...Panie Jacku więcej wiary w moje możliwości..

  1 2 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Czy mi się wydaję czy wcześniej więcej się działo? Proszę się nie obrazić ale wydaję mi się że organizacyjnie Jacek wypadał lepiej; Tak wiem, że "czarował" w gok-u :D.
  Brathanki były fajne, no i potrafią zagrać dłużej od Feel'a! Widzę że Lukass zakończył karierę... a popychadło zostało... Łukasz moje klimaty tak trzymać, bo myślałem że się złamiesz z tym Boney M :P. Ten młody to wieszak? Zapewniam nie był Ci potrzebny no chyba że "case man" :D. Więcej luzu! Super zabawa!
  Może weźmiecie kogoś innego? Weźcie Lukassa jeszcze raz albo ktoś inny: DJ hausa, Baq, Max-a, Kompiesto.

  4 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  przez sześć lat siedzenia w goku wypada blado w stosunku do tego co się działo w przeciągu roku odkąd Justyna przyszła. Super zabawa! Dziękuję za kubek..

  6 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  Co gadasz? Gdzie Pan Andrzej? Gdzie Pit Band? Gdzie promocja lokalnych zespołów czy DJ? Są jakieś szkolenia/ kursy? Beatbox?PingPong? Może piłka halowa? Dlaczego wszystko jest tak marnie reklamowane? Dlaczego dominuje nastawienie na starych? Myślałem że coś się zmieni a tu widzę tylko próbę podtrzymania tego co było. Nawet kolega z zespołu się skarżył ostatnio że na próby musi się pożyczać sprzętu od jakiegoś Marcina bo tak ubogo się zrobiło.

  4 1 Odpowiedz
 • Łukasz Krzempek 7 sie 2011

  Nie rozumiem.... ZAKOŃCZYŁEM KARIERĘ??? Nie wydaje mi się, a wręcz przeciwnie ta kariera rozwija. A wcale nie obchodzi mnie to, że stał koło mnie ktoś, pretensje do ochrony, że ludzie wchodzili na scenę....!
  "...Widzę że Lukass zakończył karierę... a popychadło zostało... Łukasz moje klimaty tak trzymać, bo myślałem że się złamiesz z tym Boney M :P. Ten młody to wieszak? Zapewniam nie był Ci potrzebny no chyba że "case man" :D. Więcej luzu! Super zabawa!
  Może weźmiecie kogoś innego? Weźcie Lukassa jeszcze raz albo ktoś inny: DJ hausa, Baq, Max-a, Kompiesto....."

  Co to oznacza? Nie trzyma się to kupy!

  A kogo zaproszą władze Gminy, to nie ode mnie zależy.(Wiem, że spełniłem oczekiwania).

  A promocja lokalnych DJ`ów, ja się na ten temat nie wypowiem...
  Może tylko tyle, że to zbyt poważna impreza, żeby kogoś promować, tutaj trzeba już coś sobą reprezentować....

  1 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  Chyba chodziło o to że PmB z gminy gra w stróży a Lukass nie.

  1 Odpowiedz
 • 26 wrz 2011

  Fajny Festyn! Zycie jest weselsze!

  Odpowiedz
 • 31 gru 2011

  Dziękuję P. Dyrektor za cały rok 2011.Za tak krótki okres pracy w naszymGOKiS zrobiła pani już tak wiele.Wspaniałe i udane imprezy i to dla starszych jak i dla młodszych oraz maluszków.Proszę aby nie zniechęcać się i w następnym roku pracować jeszcze więcej dla dzieciaczków i dla młodzieży.Przyciągać ich a rodzicow proszę ojeszcze większe zaangażowanie się i współpracę z p. Dyrektor J.Urban.Dużo zdrowia ,zadowolenia z tego co pani robi a dzieciom, młodziezy i ich Rodzicom zadowolenia i radości.Kultura w naszej Gminie niech dominuje.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...
Dobczyce 1

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...

Trwające około godziny regularne rejsy edukacyjne po zbiorniku dobczyckim będą odbywały się co weekend. To wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Wód Polskich i Dobczyc. Czy to realny krok do wpuszczenia białej floty na zalew? Odpowiedzi na to pytanie, mieszkańcy regionu oczekują od lat. I choć temat otwarcia zalewu wraca regularnie p...