Sport

Szkolny orienteering w Jasienicy

Szkolny orienteering w Jasienicy

Po serii imprez dla uczniów szkół z Myślenic i Dobczyc, przyszedł czas również na mniejsze miejscowości

 

Zakończył się sezon wydarzeń z mapą i kompasem organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu dla lokalnej młodzieży. W ostatnich w tym roku zawodach rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasienicy. Tak udział w zawodach opisują uczestnicy:

Gabrysia Wilk z klasy VII: Nie każdy nastolatek miał okazję kiedykolwiek uczestniczyć w takim wydarzeniu jak orienteering, czyli orientacja w terenie. Nasza szkoła podjęła wyzwanie. Trzy klasy wzięły udział w rywalizacji z mapą. Cała zabawa polegała na odnalezieniu odpowiednich miejsc, które umieszczone są na mapie. Punkty te były oznaczone czerwono-białym lampionem z daną numeracją, np.: CK, do którego przyczepiona była kredka, którą trzeba było zapisać numer do tabelki, którą także dostaliśmy przy starcie. Początkowo byliśmy wystraszeni i niepewni, ale szybko zrozumieliśmy, o co chodzi i co jest celem.

Rozbiegliśmy się po wyznaczonym terenie. Początkowy niepokój to było tak tylko na wprowadzeniu, potem wszystko stało się prostsze. Jestem pewna, że jeszcze kiedyś weźmiemy w tym udział, bo i uczniowie i nauczyciele są chętni na więcej takich przygód. 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej