Drogi

WIDEO. Pędził zakopianką 141 km/h i wyprzedzał na pasach. Efekt? 20 punktów i 700 zł mandatu

WIDEO. Pędził zakopianką 141 km/h i wyprzedzał na pasach. Efekt? 20 punktów i 700 zł mandatu

Kierowca subaru na przejściu dla pieszych w Głogoczowie przekroczył prędkość o 91 km/h, a w dodatku wyprzedzał na pasach. Wszystko nagrała policyjna kamera

 

Do zatrzymania doszło w sobotę 18 grudnia w Głogoczowie, na Zakopiance. Tego dnia policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Subaru, który przekroczył prędkość o 91 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policyjny radar wskazał prędkość 141 km/h, w miejscu, gdzie maksymalnie jechać można 50 km/h.

- To rażące wykroczenie popełnił na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto bezpośrednio na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzania. Za wyżej wymienione naruszenia prawa o ruchu drogowym, kierujący subaru otrzymał 20 punktów karnych oraz grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 700 zł (przy równoczesnym popełnieniu kilku wykroczeń mandat można zwiększyć z 500 zł do nawet 1000 zł) – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak informuje rzecznik; po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna na swoim koncie posiada 5 aktywnych punktów karnych. W związku z przekroczoną liczbą punktów, wobec kierującego zostanie wystosowany wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie posiadanych uprawnień (będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy). Przypominamy, że dla kierowcy posiadającego powyżej roku uprawnienia do kierowania pojazdami, maksymalny limit punktów karnych wynosi 24. W przypadku tzw. młodego kierowcy, posiadającego uprawnienia do roku – limit wynosi 20 punktów. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • Roman 24 gru 2021

  👏 Brawo. Za taką akcję!!! Tępić Impotentów Umysłowych na Drodze!

  39 13 Odpowiedz
 • 25 gru 2021

  Nic nowego takie sytuacje zdarzaja się za każdym razem gdy jadę na krakow. _Andrzej_ czyżbyś należał do tej grupy o której mówił Mistrz ?.
  Oszołomom którzy powodują zagrożenia na pasach powinni zabierać prawko samochod i jeszcze dawać takie grzywnę żeby się zesra*i. Za długi jeżdżę po tej drodze i widziałem bardzo dużo śmierci na pasach przy tej drodze które spowodowali właśnie takie cwaniaki które narzekały na niedzielnych kierowców a potem 2 tragedie w rodzine zabitego i "mordercy"

  25 10 Odpowiedz
 • 26 gru 2021

  tacy obywatele jak ty też są beznadziejni, nie masz szacunku do innych użytkowników drogi, popadasz w paranoję oraz uogólniasz i sprowadzasz ludzi w dyskusji od PISu i PO co nie ma tu nic do rzeczy
  szanuj poprostu obowiązujące przepisy

  12 2 Odpowiedz
 • 26 gru 2021

  i co z tego że są po dwa pasy ruchu w każdą stronę, to jeszcze nie uprawnia cię do poruszania się po niej 140km/h, te dwa pasy są po to żeby pojemność zwiększyć, to zwykła droga krajowa, na której są ograniczenia i ty masz się do nich stosować, a od stycznia jak tego nie będziesz robił to mocno to poczujesz na portfelu a średnio dwa grubsze przewinienia pozbawia cię prawa jazdy tak jak to jest w całej europie

  11 2 Odpowiedz
 • 25 gru 2021

  141 km na godzinę to mała prędkość na tej drodze. (Walić to że rejestrator nagrywa policję a oni muszą się zrównać na oko z nim)
  Wyprzedzanie na pasach? Na tej drodze wgl ich nie powinno być od tego zacznijmy

  27 36 Odpowiedz

Zobacz więcej