Miasto

Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q

- Moim zdaniem, kulturalny człowiek nie powinien dać się sprowokować, nie pouczać, ale przekazywać swój punkt widzenia. Nawet osoba, którą na co dzień cechuje wysoka kultura osobista może zachować się w sposób dla niej całkowicie nietypowy i agresywny, jeżeli "uderzymy" w temat o ogromnym dla niej znaczeniu - pisze Użytkownik Mysleniczanin007, którego notkę z bloga publikujemy

"Używamy raniących słów, a nawet dopuszczamy się słownej agresji. Na palcach u jednej ręki mogę policzyć osoby które nad tym panują. Kierowani lękiem i bezsilnością staramy się uzyskać władzę i kontrolę nad ludźmi, aby poczuć się lepiej. Często nie jesteśmy ani trochę świadomi, co kryje się za słowami, które wypowiadamy, ponieważ zjawisko słownej agresji jest w pewnym sensie częścią naszej kultury”, jak pisze w książce "Toksyczne słowa" Patricii Evans: "Dominacja, wymuszanie uległości, umniejszanie cudzych osiągnięć i zawyżanie własnych, dławienie oporu, manipulacja, krytyka, stosowanie nacisku i zastraszanie to akceptowane przez wielu reguły gry". Uciekam się do wypisu z tej szalenie ciekawej książki ponieważ bardzo pasuje do codziennych Forum'owych rozmów.

Złośliwie do tego podchodząc, można powiedzieć, że nie ma takiego artykułu czy wątku na forum w którym polemika nie była by prowadzona w wyżej wymieniony sposób. Codzienność pokazuje nam, jak bardzo prawdziwe są te słowa.

Na czym więc polega ten społeczny problem? Jeśli tylko podczas dysputy ogarnia nas świadomość iż brakuje nam argumentów na poparcie naszej tezy to często emocje powodują używanie coraz to mocniejszego nacisku.. Najczęściej jeśli argumenty nie przekonują adwersarza, pomimo że już bardziej rzeczowo wypowiedzieć się nie da, nerwy rozmówcy puszczają, ręce załamują i poziom dyskusji drastycznie się obniża. Mimochodem zaczynamy obniżać poziom gubiąc po drodze własną argumentację. Znam ludzi, którzy zawsze koniecznie muszą mieć rację, ich upór jest godny lepszej sprawy, nie przyjmują do wiadomości żadnych argumentów.Często w takich przypadkach obserwuje zatracenie meritum dysputy która zamiast roli informacyjnej przeradza się w konkurs epitetów i coraz to bardziej wysublimowanych sposobów upokorzenia i sprowokowania adwersarza. Zatacza coraz to większe kręgi odbiegając od tematu, skupiając się wyłącznie na podświadomej prowokacji.

Moim zdaniem, kulturalny człowiek nie powinien dać się sprowokować, nie pouczać, ale przekazywać swój punkt widzenia. Nie powinien również wywierać nacisku na elementy w dyskusji które wykraczają poza to meritum. Dyskusja powinna uczyć, jednak mądra dyskusja. Każdy jej uczestnik powinien czuć się szanowany pomimo, nie koniecznie zgodnych z oponentem, racji. Jeśli dzieje się inaczej, to zaczyna się zwykła pyskówka. Zgadzam się w zupełności z tak przedstawioną ideą dyskusji. Doświadczenie jednak uczy, że oprócz dyskusji prowadzonych dla samej przyjemności rozmowy i wymiany poglądów, zdarzają się także sytuacje, gdy wynik dysputy ma dla biorących w niej udział wymierne znaczenie. Może to doprowadzić do tego, że dysputanci, którzy jeszcze godzinę wcześniej dyskutowali "na poziomie", powodowani niemożnością przekonania drugiej strony, rozpoczną swoje manipulacje i zaczną obrzucać się epitetami. Czy od ludzi uważających się za mądrych też należy oczekiwać kultury słowa i dyskusji? Pokuszę się o stwierdzenie, iż kultura własna rozmówców, nie może zagwarantować, że dyskusja nie nabierze emocjonalnego charakteru, który to może (aczkolwiek nie musi) oznaczać koniec rzeczowej i logicznej analizy problemu. Bardzo wiele zależy też od stanu emocjonalnego rozmówcy.

Nawet osoba, którą na co dzień cechuje wysoka kultura osobista może zachować się w sposób dla niej całkowicie nietypowy i agresywny, jeżeli "uderzymy" w temat o ogromnym dla niej znaczeniu. Wiele jest przykładów na to, że lepiej jednak od dyskusji nie oczekiwać niczego, oszczędzi to rozczarowań. Z drugiej jednak strony, nie wszyscy z taką samą łatwością ulegają toksycznym ludziom i ich strategii postępowania. Nie dają się manipulować ci, którzy nabyli odporność na tego typu "toksyny". Trzymają wysoki poziom dyskusji i nie pozwalają na zbyt dużą ingerencję adwersarza nie wdając się w dyskusję wymijającą lub nie dotyczącą jej meritum. Jak już wspomniałem, spotkałem jedynie kilku kulturalnych dysputantów. Większość wypowiadających się na forum to ludzie w mniejszym lub większym stopniu chowający urazy i fascynacje, które powiedzmy sobie szczerze tylko magnifikuje anonimowe forum. Toksyczny jad płynie wtedy bezkarnie od dającym upust swojemu werbalnemu, często skrywanemu w życiu codziennym potworowi. Nie zapominajmy jednak faktu, że toksyczni ludzie mogą wywierać wpływ na nas jedynie w zakresie, na jaki sami im pozwolimy.

Pozostaje jednak jeszcze kwestia dyskusji z osobami „nieprzemakalnymi „ na argumenty. Zwłaszcza gdy polemizujemy z osobami które w życiu codziennym są przełożonymi lub zajmują „stanowiska”. Szczególnie gdy są u władzy a od ich „pomysłów” zależy organizacja życia wielu osób. Śmiem twierdzić że to najcięższy rodzaj dyskusji z którą się spotykam. Przez lata próbowałem wytworzyć w sobie pewne standardy które pozwalają omijać bezpośrednie „deptanie po odciskach” jednak w większości przypadków mechanizmy obronne adwersarzy już od momentu rozpoczęcia dyskusji nie przyjmują do wiadomości żadnej argumentacji i od razu ustawieni są na nie. O przygotowaniu całego wachlarza pokrętnych tematów i wymijających odpowiedzi już nie wspomnę.

Nikomu nie życzę takich dysputantów. Nie od wszystkich dyskusji oczekuję również mądrości, która często skrywa się za obłędem, chamstwem i brakiem kultury, a ta okazuje się zbyt często rytuałem mało lub nic nie mającym wspólnego z prawdą...

Komentarze

 • 6 sie 2011

  Wtrącę swoje 3 grosze, uważam że ludzie którzy wszystkim i za wszelką cenę forsują swe idee są nimi zachłyśnięci, patrzą bezkrytycznie gdyż pluralizm poglądowy jest im obcy. Wynika to niestety z ich małej wiedzy. Trzeba mieć swoje zdanie ale szanować innych, choć robi się to niezwykle trudne gdy słyszymy coś co obiektywnym okiem patrząc jest niezwykłą głupotą lub zdaniem zmanipulowanym przez kogoś innego. Wtedy dyskusja jest zupełnie inna ale cóż, nie będę podawać przykładów bo dyskusji moralno-polityczno-ekonomicznej nam nie potrzeba.

  Bardzo ciekawy artykuł, fajnie jakby co trochę czasu coś podobnego dodawano na stronę. Ciekawsze to niż n-ty news na temat sporów w mieście itd (choć takie też są potrzebne). Brawa dla Myśleniczanin007 :)

  15 2 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Witam. Jak to "pyskówka" może dać dobry powód do napisania mądrego artykułu. Z większością rzeczy się zgadzam, bo są prawdziwe. Faktem jest że człowiek w rozmowie politycznej często jest kimś całkowicie innym niż w rzeczywistości - wychodzi z niego więcej złego niż dobrego i niezmiernie mi przykro, że w czasie naszych przepychanek słownych, w ten sposób to odebrałeś i za to winien ci jestem przeprosiny, bo miejscami było to lekkie przegięcie ;)

  Natomiast nie mogę się zgodzić z ostatnim zdaniem w tym tekście. Może ogólnie i przypuszczająco jest to prawda ale nawiązując do naszych "rozmówek" nie zagarniaj sobie całej prawdy tylko dla siebie, bo sam wiesz, ale tego nie potwierdzisz (ja to wiem), że w wielu kwestiach na temat Busów i Burmistrza prawda leżała po mojej stronie i często była to prawdziwa prawda, czasem domniemana prawda, więc jako, że ten artykuł jest odezwą po rozmowie ze mną, przypuszczam, że w tym ostatnim zdaniu chciałeś w niebezpośredni i niekonkretny sposób zaskarbić sobie prawdę tylko dla siebie w w/w temacie, a braki dowodów przy tym, już same w sobie czynią to domniemaniem "winności" - która była jedyną prawdziwą stalinowską dyrektywą określającą sytuację prawną oskarżonego lub bardziej precyzyjnie SKAZANEGO, nawet przed rozprawą.

  11 19 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Wbrew pozorom, powyższy atrykuł powstał w listopadzie ubiegłego roku, jednak po głębszym namyśle zakończył karierę jako jeden z moich dokumentów w formacie word. Obserwując jednak forum przez ostatnie tygodnie, zdecydowałem przywołać do życia te kilka akapitów tekstu jak dr Viktor Frankenstein skrywane w zaciszu labolatorium dzieło z którego naprzemian duma i zrazem odraza powstrzymywała mnie od ukazania je przed światem.
  Przypisywanie sobie tego tekstu jako wynik jakichkolwiek dyskusji zakrawa na hipokryzje. Artykuł jest wynikiem obserwacji i osobistych doświadczeń na przełomie kilku miesięcy.
  Polecam serdecznie książkę Patricii Evans "Toksyczne Słowa" która pomoże spojrzeć na to ciekawe zjawisko socjologiczne z zupełnie innej strony.

  17 15 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Super tekst! Inteligenta rozmowa polega właśnie na tym, aby pomimo swoich emocji, zachować zimną krew. Myślę że pisząc na przykład na forum powinno być łatwiej, można kontrolować emocje dzięki klawiszowi " Backspace" ;-) Bo wypowiadanych słów nie da się już skasować. Często czytam fora, ale właśnie przez poziom dyskusji, rzadko czynnie uczestniczę w rozmowie. Według mnie to żadne bohaterstwo obrażać kogoś anonimowo!!!!

  12 6 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Wszystko pięknie, tylko co z wycieczkami Mysleniczanina007 pod adresem miłościwie na panującego burmistrza.
  Pada deszcz - wina MO, nie pada - też.
  Więc tekst "Używamy raniących słów, a nawet dopuszczamy się słownej agresji." jakoś tak nie pasuje.
  Zaraz będziecie krzyczeć : Konkretnie! Przykłady!
  Macie całe forum, to sobie wybierzcie.

  15 13 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Dokładnie. A co z atakami na ludzi popierających kandydaturę Ostrowskiego, przed wyborami. Zaraz były oskarżenia, że to poplecznicy, że na garnuszku UMiG itp. Nikt nie miał prawa wyrazić swojego zdania, bo jak się ono nie spodobało M007, Cyrkowi czy też Grecie to zaraz ten ktoś był obrażany. Chcesz się wypowiadać na temat kultury, zacznij od siebie. Zwolennik dobrze pisze - chcecie przykładów - macie całe forum.

  12 12 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Mysleniczanin007 to ADMIN site:miasto-info.pl

  4 9 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  [quote=gość: Pcimianin] Mysleniczanin007 to ADMIN site:miasto-info.pl [/quote]
  Myśle że na ten temat wypowie się Redakcja.
  W odpowiedzi na dwa powyższe posty chciałbym zapytać o którą stronę dysputantów chodzi Wam najbardziej? Nie muszę spoglądać na forum żeby przypomnieć sobie agresywne kontraposty osób popierających burmistrza Ostrowskiego. Jak już wspomniałem w artykule dysputanci osiągają pewien poziom wspólnej dyskusji. Zarzucacie mnie czy innym forumowiczom "agresywną" forme wypowiedzi w stosunku do tych osób zapominając zupełnie w jaki sposób wypowiadały się właśnie te osoby. Marginalnym przykładem napięcia jakie toważyszyło tamtym dyskusjom może być rezolucja pomiędzy Wacławkiem a Cyrkiem. Oto właśnie przykład do czego prowadzą wspomniane przeze mnie "pyskówki". Proszę zrwócić również uwagę w jaki sposób kończą się te dyskusje, kto się wycofuje, kto przeprasza a kto nadal naciska i prezentuje sytuację z pozycji zwycięzcy. Otóż moim zdaniem lepiej się wycofać z polemiki która zabrnęła za daleko niż pod wpływem emocji doprowadzić do finału który doprowadzi do żenującego (bardzo nie lubię tego określenia) finału.
  Co do moich "wycieczek" w stronę burmistrza, jeszcze raz powtórzę żeby rozwiać przypuszczenia - moja krytyka, bezpośrednia i dosadna, dotyczy wyłącznie sposobu zarządzania gminą jako członka samorządu, reprezentanta gminy, prywatnie nie mam do niego uprzedzeń czy pretensji. Nauczmy sie oddzielać pewne kwestie. Różnimy się jednak diametralnie w kwestii co, gdzie, jak i za ile. Proszę wziąść pod uwagę że to były i są wyłącznie moje subiektywne opinie z którymi ktoś się zgadza lub nie. Proszę nie kreować mnie na zaciętęgo opozycjonistę bo takim nie jestem. Po prostu jak na razie nie widzę pozytywów. Jeżeli takowę zauważe, bardzo chętnie podzielę sie z Wami moimi opiniami na ich temat.

  17 18 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  [quote=gość: Pcimianin] Mysleniczanin007 to ADMIN site:miasto-info.pl [/quote]

  Użytkownik Portalu, Mysleniczanin007, nie jest ani administratorem, ani moderatorem.

  pozdrawiam
  Redakcja

  11 7 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Nie wciskajcie ludziom kitu.
  Serwis miasto-info.pl powstał aby przekazywać treści promujące pewną grupę społecznopolityczną niejakiego pana K.

  Serwis miasto-info.pl nie może dbać o interesy 2 grup które są w opozycji do siebie

  To proszę napisać czy jest generalny sponsor tego serwisu i dlaczego jest nim pan S.

  10 14 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Mocne słowa! Wreszcie ktoś powiedział prawdę.

  Brawo!

  11 11 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  [quote=Redakcja]
  Użytkownik Portalu, Mysleniczanin007, nie jest ani administratorem, ani moderatorem.

  pozdrawiam
  Redakcja [/quote]

  A szkoda ...

  6 7 Odpowiedz
 • Paweł Mierzejewski 6 sie 2011

  Portal Miasto-info.pl jest przedsięwzieciem prywatnym, na którego rozwój i zawartość nie ma wpływu żadna grupa polityczna, jak też samorządowa.

  Pan K. oraz kimkolwiek by był Pan S. nie są sponsorami serwisu. Ale jeśli jednak w jakimś stopniu chcieliby przyczynić się do jego rozwoju, zapraszamy do oferty reklamowej.
  http://miasto-info.pl/reklama.html

  Właściciel Miasto-info.pl

  18 8 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Widzisz, Mierzej, z Wami (Redakcją) jest ten problem, że kasujecie takie ilości postów, że w ogóle nie jesteście wiarygodni w tym, co piszecie. Dlatego Twój post można traktować jako wpis kogoś niezalogowanego, a chcącego tylko komuś dojechać "bo tak".

  Z poważaniem.

  12 11 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  I w tym właśnie tkwi szkopół całego tego artykułu. Zauważcie jak w szybkim tempie dyskusja zjechała na boczny tor. Nikt nie zauważył że zamiast o kulturze dyskusji, nagle rozpoczęła się dysputa o tym kogo "popiera" miasto-info!???? Czy ja kiedykolwiek "wylewałem" swoje żale na temat ilości moich postów usuniętych przez Redakcję? Czy nie opublikowanych artykułów które mógłbym bezczelnie wrzucać na bloga? Czy nie braliście pod uwagę że dzięki pracy moderatorów, niektóre Wasze posty nie trafiają na wokandę? Powinniście im dziękować zamiast ich tutaj opluwać! Szczerze napisze że i tak podziwiam i dziękuje zarazem za cierpliwość osobom obsługującym tą witrynę internetową. Dzięki tej stronie można wreszcie wyrazić własną opinię i podyskutować na ten temat niezależnie po jakiej stronie się występuje.

  Z drugiej strony rozumiem również frustracje osób sympatyzujących z obecną władzą. Zdaję sobie doskonale sprawę że informacja o tym co i dlaczego dzieje się w gminie i powiecie nie jest na ręke grupie rządzącej. Dlatego ten portal od początku powstania budzi tak wiele kontrowersji. Przypomnijmy sobie, co stało sie z poprzednim forum!?
  Jak sama nazwa wskazuje, miasto-info jest to portal społecznościowy który współtworzą mieszkańcy, każdy ma szansę się wykazać. Nikt nikomu nie zabrania dyskutować, pisać artykułów czy zamieszczać komentarzy, tylko na miłość boską, błagam-róbmy to w kulturalny sposób. Chamstwo, natarczywość i agresja nie prowadzą do mądrej i poważnej dyskusji. Zamiast oskarżać się po której stronie kto stoi, zakasajmy rękawy i zróbmy tak żeby w tym naszym regionie znów żyło się lżej i przyjemniej. Porzućmy swadę i zamordyzm i zacznijmy działać by żyło sie lepiej nam wszystkim a nie wyłącznie wąskiej grupie zainteresowanych. Na kłótni zyska wyłącznie ten kto tę kłótnie wznieca.

  9 15 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  A uważasz Gazetę Myślenicką albo Sendo za wiarygodne? Czy też stare forum?

  Miasto-Info zazwyczaj zaczyna temat, a resztę tworzą użytkownicy. Obie strony jakimś sposobem mają swój głos.

  @Zwolennik - jeśli Rekcja kasowałaby "takie ilości postów". chyba twój post zniknął by pierwszy

  9 3 Odpowiedz
 • 6 sie 2011

  Każde medium promuje własne racje i tematy. Wystarczy analizować sytuacje żeby mieć na większość tematów własne subiektywne zdanie. Stare forum natomiast, miało to do siebie że otworzyło usta mieszkańców i dlatego, pokuszę się o kolokwializm zginęło jak Lepper. Bez listu pożegnalnego.

  8 18 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  Jeśli na forach ma być kultura, to niech każdy z nas zacznie od siebie :-) Najprostsze i najlepsze rozwiązanie :-)

  14 4 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  Mysleniczanin007 - twoje posty są żenujące...

  Co ma śp. Andrzej Lepper do miasto-info.pl??
  I czy możesz swoje posty ograniczyć do 10 linii??

  Strasznie zapychasz stronkę bezsensownymi i pozbawionymi treści komentarzami.. .. taka prośba...

  15 11 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=gość: Zwolennik] Wszystko pięknie, tylko co z wycieczkami Mysleniczanina007 pod adresem miłościwie na panującego burmistrza.
  Pada deszcz - wina MO, nie pada - też.
  Więc tekst "Używamy raniących słów, a nawet dopuszczamy się słownej agresji." jakoś tak nie pasuje.
  Zaraz będziecie krzyczeć : Konkretnie! Przykłady!
  Macie całe forum, to sobie wybierzcie. [/quote]

  I to jest cała prawda o M007. Jak sięz nim nie zgadzasz to jesteś pieniacz, jak sięzgadzasz to jesteś swój chłop, inteligentny i rzeczowy.
  Nie na miejscy Myśleniczaninie007 jest pisanie takich wylewnych postów gdy nie mieści się w ich granicach, dlatego ja odbieram ten post jako próbę dyskryminowania Podziemia, osoby która wiele prawdy ci powiedziała prosto w twarz.
  Nie jesteś obiektywny, chłopie, chociaż tak usilnie starasz się zrobić na tym forum o sobie taką opinię.
  Trochę prawdy ci się należy, więc nie mam zamiaru ściemniać: Pana deszcz wina Ostrowskiego, nie pada a jakże, też winić należy Ostrowskiego - to cała prawda o twoim obiektywizmie.

  16 6 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Porzućmy swadę i zamordyzm i zacznijmy działać by żyło sie lepiej nam wszystkim a nie wyłącznie wąskiej grupie zainteresowanych. [/quote]
  Ciekawa zmiana frontu w obliczu tego kogo się popierało i w jaki sposób działało. Bzdury dla naiwnych kupi tylko ciemnota:
  http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0

  5 3 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  Zaczynam mieć wrażenie że stałem się Ostrowskim portalu miasto-info. ;) Bardzo ciekawe doświadczenie z tym małym wyjątkiem że ja tu jestem, odpowiadam na pytania i polemizuje na tematy w których uczestnicze.

  Mam w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych artykułów które skupiają się na doświadczeniach w dyskusjach, dwa nawet bardzo dosadne i skierowane w konkretne postaci. Nie opublikuje ich, przynajmniej w najbliższym czasie bo znów ktoś przyporządkuje je do zupełnie innych celów. No chyba że zostawiłbym zdania odnoszące się do konkretnych użytkowników.

  [quote=gość: Mordachej]Ciekawa zmiana frontu w obliczu tego kogo się popierało i w jaki sposób działało. Bzdury dla naiwnych kupi tylko ciemnota:
  http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0 [/quote]

  Bzdury dla naiwnych i "ciemnotę" kupili mieszkańcy i zagłosowali. Teraz mamy spokojne, wesołe miasteczko i gminę w której wszystko jest poukładane, mieszkańcy są zadowoleni a burmistrz odbiera nagrody za wzorowe gospodarowanie...
  Nie pomyliło Ci się czasem z Dobczycami?

  6 21 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  MYSLENICZANIN ja zaczne z toba dzialac zeby bylo lepiej wraz zemna wiele innych osob mysle ze rozumiesz co mam na mysli tylko ja zaczac?

  5 2 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=gość: zaskoczona] MYSLENICZANIN ja zaczne z toba dzialac zeby bylo lepiej wraz zemna wiele innych osob mysle ze rozumiesz co mam na mysli tylko ja zaczac? [/quote]

  Po pierwsze trzeba znaleźć osobę godną na fotel burmistrza. Skoro Wiktor Kielan nie budził u Was zaufania, podajcie wasze kandydatury. Oczywiście nazwisko Ostrowski nie będzie brane pod uwagę ze względu na zmianę. Myślę że nie muszę pisać dlaczego.

  7 14 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] gość: zaskoczona napisał/a: MYSLENICZANIN ja zaczne z toba dzialac zeby bylo lepiej wraz zemna wiele innych osob mysle ze rozumiesz co mam na mysli tylko ja zaczac?

  Po pierwsze trzeba znaleźć osobę godną na fotel burmistrza. Skoro Wiktor Kielan nie budził u Was zaufania, podajcie wasze kandydatury. Oczywiście nazwisko Ostrowski nie będzie brane pod uwagę ze względu na zmianę. Myślę że nie muszę pisać dlaczego. [/quote]
  nie ma kandydatory mysle ze P.Kielan dzis mialby duzo wieksze poparcie tylko jak odwolac o i zaczac odnowa ja tez niechce sie rozpisywac na forum bo sam widzisz co zaraz z tego wynika albo usuna albo opinie ludzi ktorzy nie widza pewnych problemow

  5 7 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=gość: żadnej półprawdy] to jest cała prawda o M007. Jak sięz nim nie zgadzasz to jesteś pieniacz, jak sięzgadzasz to jesteś swój chłop, inteligentny i rzeczowy. [/quote]

  Po pierwsze:
  Mysleniczanin007 popiera swoje wypowiedzi konkretnymi faktami, przykładami, tak, jak przystało w merytorycznej dyskusji.

  Po drugie:
  Jeśli coś przewiduje, to z czasem okazuje się, że miał rację. Widać, że zna lokalnych polityków, którzy dla dobrego obserwatora są dość przewidywalni;)

  [quote=gość: żadnej półprawdy] Nie na miejscy Myśleniczaninie007 jest pisanie takich wylewnych postów gdy nie mieści się w ich granicach, dlatego ja odbieram ten post jako próbę dyskryminowania Podziemia, osoby która wiele prawdy ci powiedziała prosto w twarz. [/quote]

  Czyżby Podziemie pisał lapidarnie? Wystarczy wejść w tematy związane z przeniesieniem busów na teren Dekady, by zobaczyć elaboraty Podziemia, którymi niejednokrotnie "zasypuje" wątek.

  W temacie związanym z wypowiadaniem się na forum bez używania języka przemocy już kiedyś pisałam ale jeszcze raz mogę polecić książkę: "Porozumienie bez przemocy"
  http://www.chinmed.com/ksiazki/ksi_art/porozumienie.htm

  9 8 Odpowiedz
 • 8 sie 2011

  Sezon ogórkowy czas zacząć....

  2 2 Odpowiedz
 • 8 sie 2011

  [quote=gość: pcimiok.] Sezon ogórkowy czas zacząć.... [/quote]
  sezon ogorkowy jest caly rok

  5 Odpowiedz
 • 8 sie 2011

  Raczej sezon wiecznych niezadowoleńców i przegranych w pogoni za stołkami. Punkt widzenia zmienia się w zależności od siedziska. Wielcy pogromcy władzy, dziś w Radzie Gminy - widać i słychać ich wielkie czyny. Tak się zgoła kończy każda walka o stołki. Jak się je zdobędzie osiada się na mieliźnie i liczy kapuchę spływającą do własnej sakwy.
  A Myśleniczanin to typowy przykład pijarowca nastawionego jak kataryna przeciw osobie Burmistrza, ale zatwardziale tłumaczącego się że nie o osobę mu idzie a o czyny, lub raczej bezczyny. Tylko że to jest karma dla niezorientowanych, bo każdy widzi jak rozwija się miasto i mając własny rozum pomija zdania ustawionych na wieczne Veto krzykaczy.

  7 4 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  Czyli powyższy post również należy do tych opisywanych w atrykule. Prowokacja w każdym calu. Jednak w związku z tym że moja taktyka grzecznych odpowiedzi z dementi nie poskutkowała więc teraz może zastosuje korektę, wypowiadając się na poziomie równym rozmówcy jednak z zachowaniem taktu i szacunku;

  Cieszę się że twierdzisz że jestem "nastawiony przeciwko burmistrzowi", nie zgodzę się jednak w kwestii PR'u i wiecznego veta. Pozwolę sobie w odpowiedzi wykorzystać Twojego nicka, którego użyłeś w zamyśle postawienia pewnej tezy. Jednak jak w większości dyskusji dotyczących tematu sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w gminie forumowicze wypowiadający się w podobnej Tobie formie zapominają o pryncypialnych naukach Kartezjusza. Dla niezorientowanych dodam że każde wypowiedzi rzucające negatywne światło na moje komentarze, równolegle do osi symetrii po odbiciu się od niej skupiają się właśnie w centrum uwagi czytelników.

  Czyli, z ktorej strony by nie spojrzeć, moje wypowiedzi stanowią jedynie zwierciadło w którym można ujrzeć działania samorządu. To że tematy które poruszacie tworzą paraboliczny kształt tego lustra, powoduje że całe odbite światło pada na burmistrza.

  4 8 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  yyyyyyyyyy jaśniej proszę

  1 3 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  zdjecie

  3 8 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Czyli, z ktorej strony by nie spojrzeć, moje wypowiedzi stanowią jedynie zwierciadło w którym można ujrzeć działania samorządu. [/quote]

  Tak i to Ty jesteś nieomylnym całego miasta i to ciebie powinni wybrać na włodarza bo tylko ty wiesz co dla każdego dobre i tylko ty i twoje zdanie powinno się liczyć, a gdyby czasem ktoś był przeciw tobie powinien zostać zlinczowany i powieszony na najbliższym przystanku busów, najlepiej na Słowackiego, by jego rozkładająca się facjata przestrzegała przed tym by nie wchodzić w spór z tobą jedynym mądrym tego miasta.

  Jednak coś z tobą jest nie tak - przyjacielu.

  8 5 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=gość: Nawiedzonym mówmy NIE]Tak i to Ty jesteś nieomylnym całego miasta i to ciebie powinni wybrać na włodarza bo tylko ty wiesz co dla każdego dobre i tylko ty i twoje zdanie powinno się liczyć, a gdyby czasem ktoś był przeciw tobie powinien zostać zlinczowany i powieszony na najbliższym przystanku busów, najlepiej na Słowackiego, by jego rozkładająca się facjata przestrzegała przed tym by nie wchodzić w spór z tobą jedynym mądrym tego miasta.

  Jednak coś z tobą jest nie tak - przyjacielu. [/quote]

  Zgadzam się - piszę niewygodną prawdę.

  4 8 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  chyba raczej swoją prawdę

  6 6 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  Dlatego właśnie napisałem powyższy artykuł, jeżeli ktoś twierdzi że to jest "moja" prawda, ma szansę w kulturalnej dyskusji to udowodnić. A czytelnicy ocenią jak to z tą prawdą tak "na prawdę" jest. Argumentacja, proszę państwa, kultura i argumentacja.
  Stwierdzenia "bo jesteś krzykacz i PR" już nie wystarczą.

  6 7 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Zgadzam się - piszę niewygodną prawdę. [/quote]

  Piszesz bzdury. Jeżeli piszesz prawdę to po co tracisz czas na udowadnianie tego tutaj. Przecież jeżeli to prawda, to muszą być dowody. Idź do prokuratury i nie trać tutaj czasu. Chyba że to banialuki bez pokrycia i żadnych dowodów, więc nie pójdziesz bo by cię tam wyśmiali ?

  Tutaj cię raczej nie wyśmieją, więc tworzysz tu swój image wielkie znaFcy, wszechwiedzącego, a za razem bardzo nawiedzonego na punkcie władzy i to czyni cię nieprawdziwym źródłem PRAWDY.

  żal.pl

  4 7 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Czyli, z ktorej strony by nie spojrzeć, moje wypowiedzi stanowią jedynie zwierciadło w którym można ujrzeć działania samorządu. To że tematy które poruszacie tworzą paraboliczny kształt tego lustra, powoduje że całe odbite światło pada na burmistrza. [/quote]

  Zapominasz znowu o faktach i w dodatku czytasz pobieżnie moje wypowiedzi. Czyż nie jest brakiem respektu dla rozmówcy gdy wysuwa sie pochopne wnioski nie zwracając uwagi lub też celowo ignorując jego argumentacje? O tym też jest w artykule.
  Dochodzę do wniosku że nie uczestniczysz w dyskusji tylko usilnie starasz się wcisnąć w nią "swoją prawdę".

  Image tworzycie dla mnie Wy, czytelnicy, ja mogę się z tym zgadzać albo nie.
  Odnośnie "pójścia do prokuratury", w jakim celu? Zeby procesować się latami jak w przypadku P. Kielan? Najlepszym sposobem na działanie jest "zmiana u steru", wtedy można zweryfikować prawdy i zgłosić nadużycia. Niech każdy odpowiada z wolnej stopy a nie chowa się za zajmowane stanowisko. Zresztą nie jestem tak perfidny by narażać mieszkańców na koszta procesu które nota bene popłyną z kasy UMiG. Trzeba myśleć oszczędnie i logicznie.

  5 6 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  Stojąc z boku, przyglądając sie dyskusji zauważam że cokolwiek by nie napisał M007 ktoś od razu stara się go negować. O co tu chodzi? Choćby w artykule o policjii kontrolującej młodzież na wakacjach. Ludzie czy wy nie macie lepszych zajęć tylko ciągła krytyka? Wy tego może nie zauważacie, ale jak się stoi z boku to większymi vetowcami i krzykaczami jesteście Wy. Facet coś napisze a Wy staracie się go zakrzyczeć. Co za ludzie?

  4 7 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  cyt.. Nawiedzonym mówimy nie : Piszesz bzdury. Jeżeli piszesz prawdę to po co tracisz czas na udowadnianie tego tutaj. Przecież jeżeli to prawda, to muszą być dowody. Idź do prokuratury i nie trać tutaj czasu. Chyba że to banialuki bez pokrycia i żadnych dowodów, więc nie pójdziesz bo by cię tam wyśmiali ?

  Tutaj cię raczej nie wyśmieją, więc tworzysz tu swój image wielkie znaFcy, wszechwiedzącego, a za razem bardzo nawiedzonego na punkcie władzy i to czyni cię nieprawdziwym źródłem PRAWDY.

  żal.pl Ja znam Włodarza w Myślenicach co wszystko pozywa do Sądu tylko że za nasze pieniądze .Czyżby Ty był tą osobą.

  6 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  Jaki to przedziwny zbieg okoliczności. Mysleniczanin007 i Alice In Vain w tym samym czasie przestali pisać w temacie "Raport Policji:...", a zaczęli tutaj. Umówili się, czy co?
  A może - wylogował się, czy co?

  Śmieszne.

  8 4 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Czyli powyższy post również należy do tych opisywanych w atrykule. Prowokacja w każdym calu. Jednak w związku z tym że moja taktyka grzecznych odpowiedzi z dementi nie poskutkowała więc teraz może zastosuje korektę, wypowiadając się na poziomie równym rozmówcy jednak z zachowaniem taktu i szacunku;[/quote]

  Myśleniczanin007 - Jak każdy widzi to ty jesteś prowokatorem, który co by nie pisać sam rozpoczął ten drażliwy wątek, więc nie rób z siebie niewiniątka, bo co sam sobie posiejesz, sam sobie zbierzesz, a posiałeś artykuł każdy widzi jakiego formatu i w jakim celu.

  Osobiście uważam cię za najmniej wiarygodną osobę na tym forum, gdy idzie o tematy polityki gminnego szczebla. Nie piszę że w innych tematach można było z tobą konkretnie porozmawiać ale nie na tematy Ostrowskiego, bo to nazwiska działa na ciebie jak czerwona płachta na byka, a to dyskwalifikuje cię według mnie, jako obiektywnego rozmówcę.

  Pamiętaj i przemyśl to co napisał qleeg o 8:05 :
  "jeśli na forach ma być kultura, to niech każdy z nas zacznie od siebie :-) Najprostsze i najlepsze rozwiązanie :-)"

  Nie wiem czy załapałeś tą wypowiedź, ale dotyczy ona nie tylko innych ale i ciebie. Ciebie w tym wątku szczególnie bo jesteś autorem tego tekstu, który jest pretensją do wszystkich którym nie jest z tobą po drodze.

  3 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=gość: lol] Ja znam Włodarza w Myślenicach co wszystko pozywa do Sądu tylko że za nasze pieniądze .Czyżby Ty był tą osobą. [/quote]

  Gdyby tak było to z tego forum bez problemów mielibyśmy kilkadziesiąt pozwów, a z tego co pamiętam to jedyną sytuacją która miała tu miejsce w czasie chyba wyborczym była próba zastraszenia i grożenie sądem nie pamiętam loginu ale chyba za obrazę Sedna. A straszył i groził temu osobnikowi właśnie polityczny sprzymierzeniec Myśleniczanina007 niejaki Cyrk, Rafał Zaluboski z opozycji Ostrowskiego.

  Więc kto tu kogo pozywał i kto tu kogo straszył ?

  4 Odpowiedz
 • 9 sie 2011

  [quote=gość: Nawiedzonym mowmy NIE] gość: lol napisał/a:

  Ja znam Włodarza w Myślenicach co wszystko pozywa do Sądu tylko że za nasze pieniądze .Czyżby Ty był tą osobą.

  Gdyby tak było to z tego forum bez problemów mielibyśmy kilkadziesiąt pozwów, a z tego co pamiętam to jedyną sytuacją która miała tu miejsce w czasie chyba wyborczym była próba zastraszenia i grożenie sądem nie pamiętam loginu ale chyba za obrazę Sedna. A straszył i groził temu osobnikowi właśnie polityczny sprzymierzeniec Myśleniczanina007 niejaki Cyrk, Rafał Zaluboski z opozycji Ostrowskiego.

  Więc kto tu kogo pozywał i kto tu kogo straszył ? [/quote]

  kolego weź się napij się zimnej wody lub weź takowy prysznic, a potem kilka głębszych wdechów. kiedy już opanujesz emocje, to zapoznaj z faktami na temat pozywania do sądu i przestań się błaźnić :)

  http://miasto-info.pl/myslenice/1328,remigiusz-poltorak-burmistrz-powinien-za-to-zaplacic.html
  http://m007.miasto-info.pl/255,w-interesie-spolecznym.html

  3 Odpowiedz
 • 9 sie 2011
  2 Odpowiedz
 • 10 sie 2011

  W związku z powstałą nową dyskusją nie związaną z tematem artykułu podjąłem decyzje o rozpoczęciu pewnej akcji. Szczegóły wkrótce. ;)

  4 5 Odpowiedz
 • 10 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] W związku z powstałą nową dyskusją nie związaną z tematem artykułu podjąłem decyzje o rozpoczęciu pewnej akcji. Szczegóły wkrótce. ;) [/quote]

  Już się cieszymy na tą wiadomość. Pewnie jak zwykle polityczne gorzkie żale :)

  2 3 Odpowiedz
 • 10 sie 2011

  Nie ma to jak przypomnieć sobie w jaki sposób są generowane spiski, w które potem ubiera się bezczelnie Ostrowskiego.
  Osoby które tam słychać to Burmistrz i Tadeusz S na spotkaniu przedwyborczym.

  Tak to jest jak się przegina z aferami i przekrętami, po prostu z poważnego robi się śmiesznym.

  http://wyslijplik.pl/download.php?sid=L6R2gppk

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...