Okolice

Pcim: Pojedynek na wiatrówki skończył się w szpitalu

Pcim: Pojedynek na wiatrówki skończył się w szpitalu

Dwaj mieszkańcy Pcimia strzelali do siebie z wiatrówek zakładając się kto przetrzyma strzał. Jeden trafił na ostry dyżur

Do pojedynku doszło 28 lipca w godzinach wieczornych. Około 19:30 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego myślenickiej policji o udzielaniu pomocy medycznej dwóm młodym nietrzeźwym mężczyznom u których stwierdzono rany postrzałowe z broni pneumatycznej w okolicach klatki piersiowej.

- Z pierwszych relacji wynikało, że obaj zostali zranieni przez nieznaną osobę, kiedy szli kładką nad Rabą w Pcimiu. Skierowany na miejsce patrol ustalił jednak inną, choć zaskakującą wersję wypadków. Okazało się, że dwaj pijani dwudziestokilkulatkowie z Pcimia strzelali… jeden do drugiego dobrowolnie, zakładając się, kto przetrzyma strzał – opowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

Jednemu z mężczyzn śruty usunęli lekarze z myślenickiego szpitala. U drugiego pocisk z wiatrówki utkwił w mięśniu sercowym. Mężczyzna w stanie zagrożenia życia trafił na ostry dyżur do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Komentarze (31)

 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  Szkoda że sobie w du pę nie strzelali który dłużej wytrzyma a nie w klatkę piersiową.
  A tak na marginesie policja powinna z urzędu przekazać prokuraturze wniosek o zwrot kosztów interwencji, pomocy ratowników medycznych, kosztów leczenia.
  Ludzie czekają po kilka miesięcy na wizytę u specjalisty bo NFZ nie ma pieniędzy, a leczenie tych dwóch pajaców kosztuje kilkanaście tyś zł. Nie liczę psychiatry do którego powinni się zgłosić po wypisie ze szpitala.

  55 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  to się mogło zdarzyć tylko w Pcimiu :D

  53 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  Pcim to nie miejscowość - to styl życia ;)

  31 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  Może by zasugerować takie pojedynki na Wiejskiej ;)

  25 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  ułańska fantazja;)

  trzeba ich wysłać na terapię do poradni leczenia uzależnień w naszym szpitalu

  23 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...