Myślenice

Zamykają pracownię zdrowia psychicznego w Myślenicach. Będzie przyjmować pacjentów do końca lutego

Zamykają pracownię zdrowia psychicznego w Myślenicach. Będzie przyjmować pacjentów do końca lutego
Fot. Piotr Jagniewski

„Poradnia Zdrowia Psychicznego SP ZOZ w Myślenicach zakończy swoją działalność z dniem 28 lutego 2022 roku” – informuje dyrektor Adam Styczeń. Powód? „NFZ wypowiedział kontrakt w tym zakresie”

 

Jak w komunikacie zamieszczonym na stronie szpitala pisze dyrektor Adam Styczeń; „Konieczność zakończenia realizacji ambulatoryjnych świadczeń psychiatrycznych w SP ZOZ w Myślenicach wynika z faktu dokonania przez NFZ wypowiedzenia kontraktu w tym zakresie”.

Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach: Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach uprzejmie informuje, że funkcjonująca w strukturach szpitala Poradnia Zdrowia Psychicznego SP ZOZ w Myślenicach zakończy swoją działalność z dniem 28.02.2022 roku.

Konieczność zakończenia realizacji ambulatoryjnych świadczeń psychiatrycznych w SP ZOZ w Myślenicach wynika z faktu dokonania przez NFZ wypowiedzenia kontraktu w tym zakresie.

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim pacjenci darzyli Poradnię Zdrowia Psychicznego oraz jej personel lekarsko-pielęgniarski przez lata realizowanej działalności, jednakże z powodu okoliczności od nas niezależnych od 01.03.2022 r. nie będziemy dysponować kontraktem NFZ umożliwiającym realizację świadczeń finansowanych ze środków publicznych, co wiąże się z koniecznością likwidacji Poradni.

Zgodnie z informacją przekazaną przez NFZ świadczenia w zakresach: świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dorosłych oraz leczenie środowiskowe (domowe) od 01.03.2022 r. na terenie powiatu myślenickiego zabezpieczać będzie Centrum Zdrowia Psychicznego Szpital Kliniczny im. Babińskiego w Krakowie z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym w Myślenicach, ul. Drogowców 6, e-mail: pzk2-myslenice@babinski.pl, telefon 12 312-71-47 lub 505-417-584 – czynny codziennie od poniedziałku do piątku (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy ) w godzinach 08:00 – 18:00.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • mysleniczaninzdziada 18 lut 2022

  Wszystko pozamykać, dać podwyżki urzędnikom a leczyć nas będą w kościołach

  65 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lut 2022

  To, co się dzieje to już nawet ciężko skomentować. Z powodu covida świat sparaliżowała panika jakby bomby atomowe zrzucono, srajtaśmy nawet w pewnym momencie w sklepach brakło, a prawdziwe problemy trawiące nasze społeczeństwo spychane są w przepaść zapomnienia. Oni się zastanawiają którędy puścić autostradę a za chwilę będziemy się zastanawiać kto i czym będzie po niej jeździł, bo wszystkich nas wykończą, jak nie biedą, to chorobami i depresją.

  62 2 Odpowiedz
 • Bozi 18 lut 2022

  Smutno sie to czyta. Dokąd to prowadzi?

  54 Odpowiedz
 • Andrzej Tomaszewski 18 lut 2022

  A może zamknąć szpitale MSW dla tych sejmowych przygłupów? Oni są nie uleczalni!

  52 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 18 lut 2022

  a od czego jest posel i gdzie on jest? nie moze interweniowac w ministerstwie zdrowia ze nam obcinaja dostep do sluzby zdrowia?

  40 Odpowiedz

Zobacz więcej