Biegi

Myślenicki Bieg Tropem Wilczym: Pierwszy na mecie Konrad Kasprzyk i Aleksandra Zięba

Najszybszy na dystansie 10 km był Konrad Kasprzyk z kolei wśród pań na mecie pierwsza zameldowała się Aleksandra Zięba

Ponad stu biegaczy wzięło udział w piątej myślenickiej edycji Biegu Tropem Wilczym, który na terenie całego kraju już po raz dziesiąty upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Najszybciej dziesięciokilometrową trasę w kompleksie leśnym Uklejna pokonał Konrad Kasprzyk, wyprzedzając Marcina Sałacha i Bogusława Opryszka. Kategorię kobiet wygrała Aleksandra Zięba przed Joanną Dziadek i Magdaleną Palacz.

Zwycięzcy przebiegniecie głównej trasy w górskim terenie zajęło 46 minut i 39 sekund, a drugi Marcin Sałach i trzeci Bogusław Opryszek przegrali rywalizację z Konradem Kasprzykiem odpowiednio o 8 i 17 sekund. Oprócz wspomnianego już biegu na 10 km, tradycyjnie odbył się też bieg na dystansie honorowym na 1963 metry (data śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych). Na krótszym dystansie pierwszy był Konrad Zawadzki przed Mateuszem Makuskiem oraz Szymonem Ostafinem.

Podczas biegu wolne datki z wpisowym od biegaczy zostaną przekazane w ramach zbiórki Memoriału im. Stacha Cichonia na leczenie i rehabilitację Jakuba Starzaka z Bęczarki. Łącznie udało się zebrać 1 742 zł.