Myślenice

Pobił żonę i dzieci. Zatrzymała go policja. „Takie sytuacje działy się od 9 lat”

Pobił żonę i dzieci. Zatrzymała go policja. „Takie sytuacje działy się od 9 lat”

Jak informuje myślenicka policja; jej funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy, który bił swoją żonę i dzieci. Kobieta wyznała, że takie sytuacje miały miejsce wcześniej w ich kraju od 9 lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i zmienił miejsce pobytu

 

We wtorek 15 marca policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że jeden z uchodźców z Ukrainy stosuje przemoc wobec swojej rodziny. Na miejscu była już straż miejska, która ujęła sprawcę. Rodzina znajdowała się w Myślenicach, w jednym z miejsc przygotowanych dla uchodźców.

Policjanci na miejscu zastali nietrzeźwego, 40-letniego obywatela Ukrainy. Według relacji jego o rok młodszej żony, mężczyzna pił alkohol od samego rana. - Wieczorem najpierw uderzył pięścią 8-letniego syna, a kiedy żona zareagowała, uderzył również ją, grożąc jej przy tym. Poszkodowana powiedziała, że takie sytuacje działy się w przeszłości na Ukrainie od dziewięciu lat, jednak tam sprawa karna nie  była prowadzona, problem latami narastał. Mężczyzna dostał zgodę na opuszczenie Ukrainy pod pretekstem zajmowania się żoną i trójką małych dzieci – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. 40-latek  przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za naruszenie nietykalności zony i syna oraz groźby karalne zostanie  ukarany grzywną. Nie wróci już do miejsca, w którym mieszkał z rodziną. Przeniósł się do innej miejscowości.

Jak zwracają uwagę funkcjonariusze; w takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc wolontariuszy, którzy pomagają w komunikacji uchodźców z policjantami i urzędnikami, a w przypadkach gdy dochodzi do przestępstw, w których ofiarami są uchodźcy, informują organy ścigania. Policjanci zaś każdego dnia kontrolują miejsca przebywania grup uchodźców pod kątem ich bezpieczeństwa.

Komentarze (9)

 • 18 mar 2022

  Jak to nie ma różnicy? Oczywiście, że są, to naturalne. Oni są u nas i muszą się dowiedzieć, że za bicie baby i dzieci idzie się siedzieć lub opuszcza się dom. Tego Pana wyżej opisanego należałoby w trybie natychmiastowym wysłać na front. Tam niech się realizuje.

  49 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 mar 2022

  Ostatnie zdanie w punkt

  31 Odpowiedz
 • 17 mar 2022

  Kobiety / mężczyźni warto zgłaszać przemoc. Jest ustawa gdzie damski bokser / wredna baba stosując przemoc dostają zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia domu w trybie pilnym! Można zatrzymać przemoc. Można

  22 Odpowiedz
 • 18 mar 2022

  Teraz doczytałam, że 40 latkowie z trojgiem dzieci mogą legalnie do nas przybyć. Witamy w gronie patologii. Przepraszam niewinnych. Oberwał, tak jak sobie na to zasłużył. Proszę jednak nie podniecać się nałożonymi na niego środkami. Grzywną ? Z czego ją zapłaci ? Musi opuścić miejsce zamieszkania ?Wolne żarty. Opuścić miejsce, którego nie ma... Zbliżają się ciepłe dni. Za niedługo miejsca pod mostami będą zajęte.

  16 Odpowiedz
 • 18 mar 2022

  Myślę o tym samym. Niestety, nie znam sposobu, jak to legalnie zrobić. Może związać go, odstawić do granicy ? 40 latek powinien być armii... Zamiast znęcać się nad rodziną.
  Nie wiadomo, kiedy tu przyjechał.A może ma tamtejszą, naszą kategorię D ?To wiele tłumaczy.

  15 Odpowiedz

Zobacz więcej