Myślenice

Ukradł kurierowi samochód pełen paczek. Uciekając przed policją utknął w lesie

Ukradł kurierowi samochód pełen paczek. Uciekając przed policją utknął w lesie

Paczki o wartości 40 tys. zł mogły paść łupem 29-latka, który ukradł samochód jeden z firm kurierskiej. Po tym jak samochód, którym uciekał utknął w lesie, próbował zbiec na piechotę

 

Policjanci z Myślenic po pościgu zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód firmy kurierskiej. W środku znajdowały się przesyłki o łącznej wartości przekraczającej 40 tys. złotych. 29-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Był poniedziałek 21 marca, kiedy około godz. 11 do myślenickiej komendy zgłosił się kurier. Krótko oświadczył, że skradziono mu zaparkowany przy ulicy samochód dostawczy pełen paczek. W aucie znajdowały się przesyłki o łącznej wartości ponad 40 tys. zł.

Informacja zawierająca opis samochodu i jego numery rejestracyjne natychmiastowo trafiła do wszystkich patroli. Po kilku minutach policja sprawdzała drogi wylotowe z Myślenic, zakopiankę, a kilka patroli sprawdzało teren miasta. I właśnie na ulicy Daszyńskiego w Myślenicach sierżant sztabowy Maciej Apryasz i sierżant Barbara Wróbel zauważyli poszukiwany pojazd.

- Zbliżyli się do niego i włączyli sygnały, jednak reakcja kierowcy furgonetki była odwrotna od oczekiwanej. Samochód dostawczy przyśpieszył, uniemożliwiał również próby wyprzedzenia go, zajeżdżając drogę policjantom- relacjonuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Złodziej jadąc całą szerokością jezdni od prawej do lewej krawędzi pędził ,,starą zakopianką” w kierunku Stróży. W pewnym momencie zjechał z drogi asfaltowej i wjechał w wąską drogę leśną, którą uciekał dalej. Po chwili samochód należący do firmy kurierskiej, utknął na nierównościach.

To nie powstrzymało złodzieja, który się nie poddawał. Wyskoczył z szoferki i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi również wyskoczyli z radiowozu i pobiegli za uciekinierem, którego udało się zatrzymać po kilkusetmetrowym, leśnym pościgu. Złodziejem okazał się 29-latek z gminy Myślenice.

- Został zatrzymany, był nietrzeźwy więc w szpitalu pobrano mu krew do badań. Następnie został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych myślenickiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży, niezatrzymania się do kontroli i szeregu wykroczeń drogowych, które popełnił. Nie posiadał także uprawnień do kierowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik myślenickiej policji.

Komentarze (10)

 • 22 mar 2022

  Gratuluję sukcesu myślenickiej Policji
  Nie powstrzymam jednak się od uwagi. Kurierzy pracują w nieludzkich warunkach . Na czas. Pewnie kurier, oszczędzając czas pozostawił kluczyki w stacyjce..

  13 3 Odpowiedz
 • 23 mar 2022

  Pani Policjantce Barbarze Wróbel - szacunek. Ma Pani bardzo ciekawą służbę.

  6 Odpowiedz
 • 26 mar 2022

  Zamiast dawać kurierowi napiwek, proponuję zamawiać do paczkomatu i samemu ruszyć d*&ę z kanapy haha. Poza tym teraz Właśnie dzięki paczkomatom nieraz kurier robotę, którą kiedyś robił poł dnia załatwia teraz w 5 minut. Wcale nie mają tak źle jak to opisujesz.

  4 1 Odpowiedz
 • 23 mar 2022

  W nieludzkich???haha Blagam cie, chce skonczyc o 13/14 to sie spieszy, nikt go nie goni

  6 3 Odpowiedz
 • 25 mar 2022

  Zejdź na ziemię. To są tylko Twoje pobożne życzenia. Zastanawiam się, czy Ty żyjesz w Polsce ?

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej