Myślenice

Myślenice. Trwa remont drogi na Osiedlu Tysiąclecia. Przystanek czekają przenosiny

Myślenice. Trwa remont drogi na Osiedlu Tysiąclecia. Przystanek czekają przenosiny

Przystanek autobusowy znajdujący się przy bloku nr 18 na Osiedlu Tysiąclecia zostanie przeniesiony na ul. 3-go Maja

Prace remontowe prowadzone na ulicach Pardyaka i Jana Dunin Brzezińskiego wymusiły przenosiny przystanku autobusowego, znajdującego się przy bloku nr 18. Od 19 kwietnia do 2 maja autobusy i busy, które zatrzymywały się w tym miejscu, staną przy ul. 3-go Maja przy budynku tzw. "Starej Mleczarni".

- Realizujemy zadanie pod nazwą „Przebudowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania na skrzyżowaniu w km 0+500 (ul.Pardyaka z ul. Dunin Brzezińskiego) w miejscowości Myślenice, gm. Myślenice” - informuje Paweł Pietrzak z firmy POL-BRUK Pietrzak Sp.J.

Jak mówi; "od 19 kwietnia wprowadzamy zmianę organizacji ruchu polegającą na zamknięciu skrzyżowania ulic Pardyaka i Dunin-Brzezińskiego dla ruchu kołowego. Objazdy będą się odbywać wyznaczonymi trasami. Ulica Pardyaka na odcinku od bloku nr 1 do bloku nr 6 na "starym osiedlu" będzie ulicą dwukierunkową  i na jej odcinku wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania. Z kolei ulica Pardyaka na odcinku od wjazdu żłobka między blokami 1 a 6 również będzie ulicą dwukierunkową z zakazem zatrzymywania. Wszystkie przystanki autobusowe z ulicy Pardyaka zostaną przeniesione na ulicę 3-go Maja koło ronda". 

Utrudnienia w tej części miasta potrwają do 10 maja, na ten dzień wykonawca planuje przywrócenie ruchu na skrzyżowaniu.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 14 kwi 2022

  Znaki zakazu stoją info o zamknięciu jest a jakieś parkingi tymczasowe dla mieszkańców? Już teraz jest ciężko stanąć a co dopiero jak zostanie zabrana setka albo wiecej miejsc parkingowych ?. Rozumiem 1 dzień np. na czas lania asfaltu ale tyle czasu ? Może by tak na znak protestu mieszkańcy zrobią sobie parking z rynku

  17 9 Odpowiedz
 • 15 kwi 2022

  to ty chyba mieszkasz w innej miejscowości, na osiedlu po 17 jest tak ciasno, że byś szpilki nie zmieścił a co dopiero samochód.

  12 5 Odpowiedz
 • 15 kwi 2022

  Aleś zabłysnął. Ludzie z osiedla będą zapylać do auta na rynek albo wymyślą specjalne parkingi w mieście i rozciągną go jakby było z gumy. Może jeszcze powinni ci zrobić parkingi na blokowych dachach bo jest remont i królewicz musi sobie furaka blisko mieszkanka przyparkować.

  12 7 Odpowiedz
 • 16 kwi 2022

  Dokładnie, w Krakowie na starych osiedlach jest właśnie tak zrobione.
  Parking przed blokiem z własnym szlabanem.

  7 3 Odpowiedz
 • 15 kwi 2022

  Trochę brutalne rozwiązanie zostaje - po obu stronach każdego bloku jest masa zieleni. Co kilka bloków zagospodarować jej część na przyblokowy parking.
  Osiedla kilkadziesiąt lat temu nie były budowane z myślą o takiej ilości samochodów więc trzeba albo wziąć na klatę parkowanie kilometr dalej albo coś poświęcić. Z jednej strony chce się mieć zielone osiedle, a z drugiej strony parkować pod blokiem. Nawet matematycznie nie da się mieć tego wszystkiego

  11 10 Odpowiedz

Zobacz więcej