Fitness

Yuliia Komenotrus królową polskiego fitness. W mistrzostwach kraju nie miała sobie równych

Tytuł Mistrzyni Polski w fitness artystycznym do 163 cm zdobyła Yuliia Komenotrus, będąca jednocześnie aktualną Mistrzynią Świata juniorek i seniorek

Po występach dzieci i młodzieży na Mistrzostwach Polski w konkurencjach akrobatyczno- tanecznych przyszła pora na seniorki. W dniach 23 i 24 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbyły się najważniejsze krajowe zawody dla miłośników fitness i kulturystyki.

W Mistrzostwach Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy 2022 udział wzięły zawodniczki myślenickiego klubu Lady Fitness. Tytuł Mistrzyni Polski w fitness artystycznym do 163 cm zdobyła nasza Yuliia Komenotrus, będąca jednocześnie aktualną Mistrzynią Świata juniorek i seniorek.

Tuż za nią na podium stanęła Martyna Kaleta, zdobywając wicemistrzostwo kraju. W wyższej kategorii powyżej 163 cm startowała Emilia Graca. Najpierw jako dziecko zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, teraz jako seniorka okazała się być najlepszą i zdobyła złoto.

Wraz z Yuliią stanęły po wygranej w konkurencji tzw. overall, czyli najlepsze z najlepszych, która ostatecznie wygrała mistrzyni świata Y. Komenotrus.

- Zawodniczki przygotować muszą trzy wyjścia w których ocenie podlega m.in układ gimnastyczno-taneczny oraz trudna i wymagająca mnóstwa wyrzeczeń runda oceny sylwetki, jak na zawody sylwetkowe przystało – wyjaśnia trener Anna Simsak Godula.

W finałowej piątce znalazła się także Natalia Szymczak, a na 7 miejscu Milena Młynarczyk. Dziewczętom towarzyszyli w przygotowaniu trenerzy Anna Simsak Godula oraz Paweł Godula.