Lubień

Lubień, Skomielna Biała, Krzeczów, Tenczyn: Kto podrzuca śmieci w tych miejscach? Gmina zapowiada kontrole

Lubień, Skomielna Biała, Krzeczów, Tenczyn: Kto podrzuca śmieci w tych miejscach? Gmina zapowiada kontrole
Fot. Gmina Lubień

Kilka dni po akcji sprzątania świata na terenie gminy Lubień, ktoś podrzucił worki z odpadami po remontach. Od maja gmina zapowiada „zaostrzone kontrole wszystkich nieruchomości i podmiotów gospodarczych”

 

Kto podrzuca śmieci na terenie gminy Lubień? To zagadka ostatnich dni. W gminie coraz częściej pojawiają się worki z odpadami komunalnymi, remontowo-budowlanymi oraz części samochodowe i opony. Takie znaleziska meldowano już m.in. w Skomielnej Białej i Lubniu oraz na przystankach w Krzeczowie i Tenczynie.

Mimo przeprowadzanej co rocznie akcji sprzątania świata, już kilka dni później pozostawiono worki, głównie z odpadami remontowo-budowlanymi i komunalnymi, w pobliżu boiska sportowego na Zarębkach w Lubniu. Jak informują władze gminy; „W związku z powyższym od miesiąca maja przeprowadzane będą zaostrzone kontrole wszystkich nieruchomości i podmiotów gospodarczych”.

Urzędnicy apelują też o „przestrzeganie podstawowych zasad utrzymania czystości, a świadków procederu wyrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych o informowanie o zaistniałej sytuacji, ponieważ każdorazowe uprzątnięcie przez gminę takiego wysypiska ma wpływ na wysokość stawki opłaty uiszczanej przez mieszkańców” – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Zobacz więcej

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu
Lubień 0

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu

"Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy, pożar był już bardzo mocno rozwinięty, a w trakcie trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynk...