Myślenice

Skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia znowu przejezdne. Przystanek wraca pod blok nr 18

Skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia znowu przejezdne. Przystanek wraca pod blok nr 18

Remontowane skrzyżowanie ulic Pardyaka i Dunin-Brzezińskiego zostało otwarte. Autobusy ponownie kursują pod blok nr 18. Teraz prace przeniosą się w okolice placu zabaw przy bloku nr 1

 

Przebudowa pierwszego skrzyżowania w ramach remontu ul. Pardyaka na Osiedlu Tysiąclecia dobiegła końca. Z drogi został usunięty próg zwalniający, natomiast jego rolę przejęło samo skrzyżowanie, ponieważ całe jest tzw. wyspą, która ma spowalniać wjeżdżające na nie samochody. Autobusy ponownie zatrzymują się na przystanku przy bloku nr 18.

Ulica Pardyaka to główna droga prowadząca przez Osiedle Tysiąclecia w Myślenicach. Poruszają się nią również busy oraz autobusy wożące pasażerów na trasie Myślenice - Kraków. Jednokierunkowa droga z ciasno zaparkowanymi po jednej z jej stron samochodami, jest jedną z najbardziej zatłoczonych w mieście.

Kolejny remont czeka skrzyżowanie przy placu zabaw, w sąsiedztwie bloku nr 1 (skrzyżowanie ul. Pardyaka z ul. Ogrodową). Główny koncept przebudowy polega na podniesieniu tarczy skrzyżowań oraz miejsc dla pieszych, z kolei tak uzyskana forma progu zwalniającego, ma zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Z utrudnieniami w tej części miasta należy się liczyć do końca sierpnia, bowiem wtedy zgodnie z harmonogramem mija termin zakończenia prac.

Przebudowa każdego ze skrzyżowań kosztować będzie 430 tys. zł, łączna kwota inwestycji to 860 tys. zł z których gmina pozyskała 320 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej