Lubień

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu

"Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy, pożar był już bardzo mocno rozwinięty, a w trakcie trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynku mogła znajdować się osoba". Doniesienia się potwierdziły

 

W poniedziałek 16 maja o godz. 01.42 dyżurny SKKP PSP w Myślenicach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku domu w Lubniu. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, cały dom i znajdująca się obok drewniana szupa całe były objęte ogniem.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy pożar był już bardzo mocno rozwinięty. W trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynku mogła znajdować się osoba. Płomienie nie pozwalały ratownikom wejść do środka. Dopiero, gdy pożar został zlokalizowany  do środka weszły roty gaśnicze i w trakcie przeszukiwania budynku  ujawniły zwęglone zwłoki mężczyzny - informuje Marek Łabędź, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

W akcji trwającej 6 godziny udział brało 14 zastępów strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej z: JRG Myślenice, OSP Lubień, OSP Krzczonów, OSP Pcim, OSP Tenczyn, OSP Stróża. Okoliczności pożaru jak i śmierci mężczyzny będą ustalane przez zespół biegłych sądowych.

Komentarze

Zobacz więcej