Myślenice

Myślenice, Krzyszkowice, Trzemeśnia. Strażacy z tych miejscowości otrzymają pieniądze na sprzęt

Myślenice, Krzyszkowice, Trzemeśnia. Strażacy z tych miejscowości otrzymają pieniądze na sprzęt
Fot. Piotr Jagniewski

Ponad 430 tys. zł z kasy gminy trafi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Myślenic, Krzyszkowic i Trzemeśni. Pieniądze w głównej mierze zostaną przeznaczone na sprzęt

 

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni trafi 48 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na zakup defiblyratora AED oraz doposażenia jednostki w sprzęt do ratownictwa. Zadanie realizowane jest w ramach Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Kolejne 35 tys. zł trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Myślenicach. Z tej kwoty 10 tys. zł zostanie przeznaczone na całoroczny cykl szkoleń dla przewodników psów, a 25 tys. na dofinansowanie zakupu profesjonalnego drona.

Z kolej na potrzeby OSP w Krzyszkowicach radni postanowili zabezpieczyć 350 tys. zł na dofinansowanie zakupu nowego, samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ten ma kosztować 991 tys. zł na co jednostka stara się pozyskać też środki z innych źródeł.

- Cały czas zarząd jednostki stara się o pozyskanie dodatkowych środków. Prowadzona jest akcja zbiórki wśród mieszkańców i sympatyków OSP. Zabezpieczenie tej kwoty daje możliwość podpisania umowy z dostawcą samochodu. Jeżeli uda się uzyskać te środki z innych źródeł, to ta kwota z naszej strony ulegnie pomniejszeniu, podobnie jak miało to miejsce rok temu w przypadku zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Dolnego Przedmieścia - mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Komentarze (3)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...