Myślenice

Myślenice. Tak wygląda nowy ekologiczny mural na Zarabiu. Za rok ma być największy w Polsce

Myślenice. Tak wygląda nowy ekologiczny mural na Zarabiu. Za rok ma być największy w Polsce

Na ścianie oporowej pod Zakopianką na Zarabiu powstał nowy mural. To część Eco Jamu organizowanego w ramach festiwalu sportów ekstremalnych oraz zapowiedź malunku, jaki ma tu powstać w przyszłym roku

 

Autorem koncepcji dwuetapowego muralu jest Tomasz Kubik, który organizuje m.in. Extreme Jam 2022, czyli festiwal sportów ekstremalnych jaki odbędzie się w weekend na myślenickim Zarabiu.

W ramach wydarzenia zaplanowano również Eco Jam, czyli akcję ekologiczną, podczas której będzie można wziąć udział w sprzątaniu okolicy i dowiedzieć się więcej o planach dotyczących rozwoju Eco Jam w Myślenicach.

Mural wykonali Jerzy Rojkowski i Piotr Kosiba m.in. przy użyciu farb oczyszczających powietrze. To zapowiedź największego ekologicznego muralu jaki ma powstać tutaj w ramach Extreme Jam w 2023 r. Jego projekt zostanie zaprezentowany w sobotę o godz. 12 na plaży trawiastej na Zarabiu.

Tego dnia przy kąpielisku nad Jazem na Zarabiu w Myślenicach odbędzie się też graffiti jam, podczas którego ozdobione zostaną murki w tym miejscu i turniej koszykówki. 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • Brak zdjęcia
  2 lip

  Ekologicznie byłoby bluszczem lub innym pnączem to obsadzić, a nie maziać toksycznymi farbami. Ale może chociaż zrobią to ładnie, np takie zwierzątka, w jakiejś zielonej scenerii byłyby ok, tylko zieleń bardziej naturalna poproszę.

  6 5 Odpowiedz
  • 8 lip

   Najbardziej ekologicznym jest zostawienie muru w takim stanie, w jakim został on wybudowany.
   Sadzenie tam bluszczu przyspieszyłoby starzenie betonu, i za 20 lat trzeba by było sporo odnawiać. Patrząc pod kątem ekologii, bardziej ekologiczne jest nie remontować, niż remontować, Ekologiczniej jest dbać, niż niszczyć, i odnawiać.

   1 Odpowiedz
 • rxtx@poczta.fm 5 lip

  @DM_S No.... i narysować na ścianie drugą Merlin... :-)

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej