Myślenice

Myślenice. Radni ustalili regulamin korzystania z boisk do siatkówki plażowej. W mieście jest ich 5

Myślenice. Radni ustalili regulamin korzystania z boisk do siatkówki plażowej. W mieście jest ich 5

„Mamy już 5 boisk do piłki plażowej na terenie miasta. Chodzi o to, aby znane były kwestie porządkowe. Uważamy, że na czas wakacji taki regulamin należy wprowadzić” – przed głosowaniem mówił zastępca burmistrza Mateusz Suder (PiS)

 

Podczas 52. sesji, radni miejscy ustalili regulamin korzystania z boisk do piłki plażowej w Myślenicach. Zgodnie z przyjętymi zasadami; wstęp i korzystanie z boisk jest bezpłatne i możliwe jest codziennie od godz. 8 do zmierzchu, a boiska "przeznaczone są wyłącznie do gry w piłkę plażową".

Na ich terenie zabronione jest m.in. spożywanie alkoholu, wnoszenie szklanych opakowań, gry i przebywania pod wpływem alkoholu oraz palenia wyrobów tytoniowych, wprowadzanie zwierząt, śmiecenia i zakłócania porządku.

10. Osoby przebywające na terenie boisk naruszająće porządek publiczny, dobre obyczaje, w tym używające wulgaryzmów, stwarzające zagrożenie dla innych osób, a także osoby nie stosujące się do postanowień niniejszego regulaminu mogą

- To regulamin standardowy, tutaj Ameryki nie odkrywaliśmy, posiłkowaliśmy się opracowaniami, które są wykorzystywane w innych gminach i ze względu, żeby nie było żadnych wątpliwości w kwestii administrowania tymi obiektami na terenie Myślenic. Mamy już 5 boisk do piłki plażowej na terenie miasta. Chodzi o to, aby znane były kwestie porządkowe, uważamy że na czas wakacji taki regulamin należy wprowadzić – prezentując projekt uchwały mówił zastępca burmistrza Mateusz Suder (PiS).

Grażyna Ambroży (BU) zwracała uwagę na zapis dotyczący czasu w jakim można przebywać na boisku („od godz. 8 do zmierzchu”) i pytała w jaki sposób będzie egzekwowany ten zapis. „Ciężko było ustalić jakąś godzinę do której można korzystać, wiadomo o danej porze roku zmierzch zapada o innej godzinie. Przyjęliśmy, że to będzie określenie jak najbardziej precyzyjne i odpowiednie” – usłyszała w odpowiedzi od Mateusza Sudra.

Regulamin przyjęto 18 głosami za, 1 przeciw i 2 wstrzymujących się. Tak głosowali radni: ZA; Bisztyga Czesław, Błachut Józef, Cachel Jerzy, Dyląg Halina, Fita Mirosław, Gablankowski Wojciech, Grzybek Andrzej, Jaśkowiec Małgorzata, Kutrzeba Izabela, Lejda-Kuklewicz Eleonora, Malinowski Wojciech, Motyka Piotr, Ostrowski Kamil, Stankiewicz Bogusław, Szczotkowski Wacław, Topa Stanisław, Wierzba Czesław, Wójtowicz Tomasz; PRZECIW: Ambroży Grażyna; WSTRZYMUJĘ SIĘ: Podmokły Bogusław, Podmokły Jan.

 

Tu odbędzie się Plaża Open

Na wspomnianych boiskach znajdujących się na Zarabiu, w najbliższy weekend odbędą się finałowe rozgrywki w ramach turnieju Plaża Open.

To trzecia edycja tej imprezy rozgrywana w Myślenicach. W tym roku turnieje Plaża Open odbywały się kolejno w Łodzi, Białymstoku, w Cieszynie oraz Czeskim Cieszynie. Myślenice są czwartym i ostatnim tegorocznym przystankiem siatkarskiego Grand Prix.

Rozgrywki eliminacyjne zaplanowano na piątek i sobotę, natomiast finały w niedzielę. 

Komentarze (9)

 • 4 lip 2022

  Tej jak zwykle nic nie pasuje, radna "wstrzymuje się od głosu" już tak męczy, że mam nadzieje iż to była jej pierwsza i ostatnia kadencja. W radzie jeszcze chyba nigdy nie było takiej marudy i osoby z tak depresyjnym podejściem do życia. Nic jej nie pasuje, wszędzie widzi problem. Żenada. Dzięki Bogu że ona burmistrzem nie został bo to miasto umarłoby już dawno temu.

  20 6 Odpowiedz
 • 4 lip 2022

  Radna Ambroży jak zwykle nie rozumie prostych kwestii. Dla niej jedynej, która chyba dla zasady była przeciw, regulamin boisk do plażówki to jakiś problem. Ale cóż, pamiętam jak reaktywowali szkołę nr 1 też nie rozumiała po co.

  20 6 Odpowiedz
 • 4 lip 2022

  Ale z tą babką to żadna nowość, nie wiem jakim cudem ktoś tak niekompetentny został radnym. Jej jak zwykle nic nie pasuje i do wszystkiego się przyczepić musi. Dla nie najlepiej jak by nic nie było, zaorać wszystko i wrócić na drzewa! i ktoś taki na...burmistrza startował :D

  18 7 Odpowiedz
 • 4 lip 2022

  Nie wiesz jakim cudem niekompetentne osoby zostają wybrane? Stań przed lustrem i pomyśl (cóż, może być ci to obce) ,tysiące pisowskich radnych, setki posłów i jeden (p)rezydent niekompeteni totalnie, żeby nie powiedzieć durnie, zostali wybrani przez takich jak ty bo une dajom, a prezes to przy prawicy Boga Ojca będzie w niebie siedział, taki święty, i nie wysolaj się na ripostę bo i tak nie przeczytam

  12 7 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 5 lip 2022

  Już na nią tak nie narzekaj, popatrz że tym razem pani Grażyna "wstrzymuję się" Ambroży nie wstrzymała się od głosu, tylko coś zagłosowała. Może tym razem mało rozsądnie, ale już jest jakiś postęp :D

  8 3 Odpowiedz

Zobacz więcej