Zaczęło się! Wystartowały Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Co nas czeka w tym tygodniu?
Pierwsi artyści meldują się w Myślenicach, Rynek zamienia się w centrum festiwalowe, a przed nami warsztaty, kino plenerowe, kolorowy pochód ulicami miasta i tak do weekendu. Wtedy na głównej scenie oprócz artystów z całego świata wystąpi Kayah, Enej i Golec uOrkiestra
Scena w Rynku, kolejne symbolizujące festiwal, kolorowe konie stają w różnych częściach miasta, ale to nie wszystko. Do Myślenic docierają też pierwsze grupy artystów, a chętnie mogą brać udział m.in. w warsztatach tanecznych i muzycznych, które odbywają się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.
Tak zaczyna się ósma edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, które odbywać się będą w dniach 11-20 lipca. Festiwal folkloru to dziewięć dni pełnych scenicznej muzyki i tańca, ale nie tylko. To także EtnoWarsztaty, EtnoCinema czy EtnoTańce, kuchnia świata - czyli kulinarny happening na którym można zasmakować lokalnych specjałów gości festiwalu.
Do Myślenic przyjadą zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumunii, Serbii, Kenii i z Polski. Tegoroczne Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to także koncerty gwiazd takich jak: Kayah, Enej czy Golec uOrkiestra, które odbędą się w ramach jubileuszu 680-lecia lokacji Myślenic.
Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu: Wracamy po dwóch latach przerwy do klasycznej formuły festiwalu z udziałem zespołów pieśni i tańca z różnych części świata. W tym roku to 10 zespołów; 7 zagranicznych i 3 zespoły polskie. Czeka nas 40 różnych wydarzeń, a kumulacja festiwalu to dni między 14 a 17 lipca.
Rozpoczniemy pierwszą odsłoną koncertową na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie, natomiast 15, 16 i 17 lipca, to koncerty na Rynku w Myślenicach, spotkania z kuchnią świata w Małopolskiej Szkole Gościnności, to EtnoParada ulicami miasta, cały szereg propozycji rozpisane na całe dni.
Więcej na temat poszczególnych wydarzeń oraz pełny harmonogram festiwalu znajdziecie tutaj.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.