Speed-Ball

Najszybsze rakiety świata w Myślenicach. Międzynarodowe Zawody w Speed ballu na Zarabiu

Najszybsze rakiety świata w Myślenicach. Międzynarodowe Zawody w Speed ballu na Zarabiu
Fot. Piotr Jagniewski

Do rywalizacji w Międzynarodowych Zawodach Klubowych przystąpiło 14 drużyn. Wśród czołowych reprezentacji znalazły się kluby z Egiptu, Francji i Polski. Krajowi zawodnicy zdobywali podium w konkurencjach indywidualnych i zespołowych

W miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Zawody Klubowe w Speed-ballu, które zostały rozegrane na hali sportowej w Myślenicach. Turniej został przygotowany według wzoru rozgrywek egipskich. Kluby biorące udział w rywalizacji nie znały strategii rozstawu uczestników w poszczególnych drużynach. Jeden zawodnik mógł wystąpić w maksymalnie 2 konkurencjach i sztafecie. W dniu turnieju nastąpiło oficjalne otwarcie kopert z rozstawem graczy do poszczególnych konkurencji.

- To bardzo emocjonująca część zawodów, kiedy na kilka miesięcy przed skrzyżowaniem rakiet zastanawiasz się jaką strategię przyjmą inne drużyny. Rozstaw do konkurencji ma duże znaczenie.

My sami przez dwa tygodnie dyskutowaliśmy jaki plan ułożyć, biorąc pod uwagę obowiązujące limity w rozgrywkach - mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

Sportownia do rywalizacji wystawiła 12 najlepszych zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Po zaciętej trzydniowej rywalizacji speed-balliści z regionu wrócili z tarczą medali, dzięki czemu Sportownia znalazła się na drugim miejscu w rankingu klubowym.

- Zawody zostały rozegrane w czterech konkurencjach z podziałem na płeć i kategorie wiekowe . Łącznie wywalczyliśmy 10 medali i drugie miejsce w rankingu klubowym. Teraz będzie czas na odpoczynek, gdyż nasi zawodnicy ciężko pracowali na ten wspólny sukces - podkreśla Zbyszek Bizoń, trener Sportowni.

Weekendowe rozgrywki to pierwsza międzynarodowa impreza sportowa, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Sportownia oraz Federację Speed-ball Polska.

Zawody zostały zrealizowane pod Patronatem Honorowym Jarosława Szlachetki - Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Sponsorem Głównym sezonu 2022 Speed-ball Sportownia jest PKN ORLEN. Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Fundacji Lotto i PSB Mrówka.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...