Powiat myślenicki

Zlikwidowali plantację konopi. Policja zamknęła rodzinny biznes narkotykowy

Zlikwidowali plantację konopi. Policja zamknęła rodzinny biznes narkotykowy
Fot. KPP Myślenice

Ponad 800 krzewów konopi uprawianych m.in. między kukurydzą, sprzęt do uprawy, 11 kg marihuany, kilogram amfetaminy i ponad kilogram mefedronu – to bilans policyjnej akcji na terenie powiatu myślenickiego

 

Myśleniccy kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KWP w Krakowie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu myślenickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 krzewów konopi, sprzęt służący do ich uprawy oraz znaczne ilości narkotyków w postaci 11 kilogramów marihuany, 1 kilograma amfetaminy i ponad 1 kilograma mefedronu. „Plantatorzy” usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania, przygotowania do dystrybucji oraz uprawy znacznej ilości środków odurzających.

Jak informuje policja, akcja miała miejsce 11 sierpnia „na terenie jednej z miejscowości powiatu myślenickiego, gdzie funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich innych niż włókniste składającą się z 802 krzewów”.

Zatrzymane zostały 3 osoby odpowiedzialne za prowadzenie uprawy. Jest to 57-letni ojciec i jego dwóch synów (lat 29 i lat 22) z powiatu wielickiego. Jak ustalono; mężczyźni doglądali „rodzinnego biznesu”. W miejscu zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli blisko 11 kg marihuany, która była przygotowana w próżniowych workach, kartonach, a ponadto 1 kg amfetaminy, ponad 1 kg mefedronu. W toku czynności zabezpieczono również sprzęt służący do przygotowania narkotyków do dalszej dystrybucji, a także gotówkę w kwocie blisko 120 tys. zł.

- Dwaj bracia usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, uprawą znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowaniem do dystrybucji środków odurzających. Ojciec usłyszał zarzut związany z uprawą znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przesłuchania w Myślenicach, wszyscy sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach na wniosek prokuratury wobec ojca i dwóch synów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W sprawie zostało wszczęte śledztwo i obecnie trwają intensywne czynności mające na celu ujawnienie dostawców oraz odbiorców narkotyków.

Przypomnijmy, że według prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast wprowadzanie do obrotu narkotyków zagrożone jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (16)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...