Speed-Ball

Mistrzostwa Polski Open w Speed-ballu. Czworo zawodników Sportowni w kadrze narodowej

Mistrzostwa Polski Open w Speed-ballu. Czworo zawodników Sportowni w kadrze narodowej

Sztafeta nas czas zapewniła złoto czwórce zawodników. Kolejny złoty sukces to single Marceliny Ryś, która nie miała sobie równych

 

W hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Open w Speed-ballu. W zawodach wystartowali czołowi polscy speedballiści.

Najlepszy wynik Sportownia zdobyła w sztafecie. Sztafeta nas czas zapewniła złoto czwórce zawodników. Kolejny złoty sukces to single Marceliny Ryś, która nie miała sobie równych.

W maju bieżącego roku doskonałe wyniki Marceliny Ryś i Dawida Orawina zapewniły tej dwójce miejsca w kadrze juniorskiej. Po rozgrywkach w turniejach Mistrzostw Polski Open, dwoje młodych zawodników zakwalifikowało się również do kadry seniorskiej.

Zawodnicy Sportowni włączeni do kadry narodowej w sezonie 2022 to: Marcelina Ryś, Dawid Orawin, Tomasz Bizoń, Vanessa Półtorak.

- Ten sezon był bardzo burzliwy, działo się wiele rzeczy nieprzewidzianych. Wspaniałe jest to, że pomimo wszystkich niespodzianek nasi zawodnicy, tak pięknie walczyli w ogólnopolskiej rywalizacji. Dodatkowo dwoje naszych zawodników zadebiutuje w kadrze narodowej. To duży sukces. Podziękowania kierujemy dla wszystkich zawodników, rodziców, partnerów którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu. Zaczynaliśmy 8 lat temu od tłumaczenia i wdrażania zasad, oraz prób promocji tego sportu. Dzisiaj nie tylko prowadzimy klub, ale też szkolimy kadrę i organizujemy ogólnopolskie rozgrywki. To spory kawałek historii – komentuje Izabela Janczak-Bizoń, Prezeska Stowarzyszenia Sportownia.

W ogólnopolskiej rywalizacji zawodnicy Sportowni wywalczyli łącznie 9 medali:

I miejsce gra singlowa – Marcelina Ryś
I miejsce solo relay – Marcelina Ryś, Dawid Orawin, Vanessa Półtorak, Tomasz Bizoń
II miejsce super solo – Marcelina Ryś
II miejsce super solo – Tomasz Bizoń
II miejsce gra singlowa – Zbigniew Bizoń
II miejsce debel woman – Marcelina Ryś, Vanessa Półtorak
II miejsce debel men – Dawid Orawin, Zbigniew Bizoń
II miejsce debel mix – Marcelina Ryś, Dawid Orawin
III miejsce gra singlowa – Dawid Orawin

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej