Polityka

Gmina Myślenice. Wojewoda otworzył skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia i drogę w Głogoczowie

Gmina Myślenice. Wojewoda otworzył skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia i drogę w Głogoczowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z samorządowcami z gminy Myślenice oficjalnie otwierał skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia i drogę w Głogoczowie - Jaworzynie

 

Jego wizyta związana była z dofinansowaniem jakie gminy pozyskała w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Gmina Myślenice na dwie oddane właśnie do użytku inwestycje uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwalające pokryć odpowiednio: 80% kosztów zadania związanego z remontem drogi w Głogoczowie i 74% kosztów w przypadku przebudowy przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Pardyaka – mówił na miejscu Łukasz Kmita.

Remont drogi gminnej w Głogoczowie był realizowany od kwietnia. Prace objęły odcinek długości 2,310 km. Łączny koszt zadania wyniósł 2 229 285, 14 zł. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina otrzymała na jego realizację środki w wysokości 1 783 428 zł.

Od 2019 roku gmina Myślenice uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg na 9 zadań drogowych polegających na budowie, przebudowie lub remoncie dróg. Ich łączna długość to niespełna 10 km. Wysokość dofinansowania wyniosła 19 344 979 zł, co stanowi prawie 73% wartości tych zadań.

Przebudowa skrzyżowań ulic Pardyaka z Ogrodową i Dunin Brzezińskiego oraz na ul. Średniawskiego. Łączne dofinansowanie dla tych zadań wyniosło ponad 695 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej