Drogi

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość o 59 km/h. To wszystko mając 2 promile

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość o 59 km/h. To wszystko mając 2 promile

Myśleniccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę mitsubishi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, a wcześniej wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Policjanci z myślenickiej grupy Speed w Naprawie zauważyli pojazd, który znacznie przekracza dozwoloną prędkość, w miejscu gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Pomiar prędkości wyniósł 108 km/h. Dodatkowo kierujący mitsubishi wyprzedzał na krętej drodze przekraczając ,,linię podwójną ciągłą”.

Mundurowi zatrzymali samochód, którego kierowcą okazał się być 21-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. - Podczas rozmowy  funkcjonariusze spostrzegli, że dziwnie się zachowuje, a jego mowa jest bełkotliwa. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego potwierdziło badanie alkomatem. Wynik to ponad 2 promile. Dodatkowo młody mężczyzna podczas kontroli był arogancki, mówiąc, że za nic ma przepisy ruchu drogowego, a samochodem ma zamiar jeździć nawet ,,bez prawa jazdy” - relacjonuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

Teraz nieodpowiedzialnym kierowcą zajmie się sąd. Grożą mu wysokie kary finansowe, do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 29 wrz

    21 lat i 2 promile prowadząc samochód? Wydawać by się mogło, że nowe pokolenie ma bardziej poukładane w głowie, niż wyrośnięci z komuny jeżdżący na podwójnym gazie...

    10 1 Odpowiedz
  • 29 wrz

    Szkoda że tak beznadziejnie miasto info nie pokazuje jak policja prowokuje do wykroczeń hamując przed pasami bez powodu

    4 13 Odpowiedz

Zobacz więcej