Speed-Ball

Polacy Mistrzami Świata w Speed-ballu. Wśród nich zawodnicy z Myślenic i Poręby

Polacy Mistrzami Świata w Speed-ballu. Wśród nich zawodnicy z Myślenic i Poręby

Reprezentacja Polski wywalczyła pierwsze miejsce w rankingu narodów podczas 33. Mistrzostw Mistrzostw Świata w Speed-ballu rozgrywanych we Francji. W kadrze znalazło się trzech zawodników Sportowni

 

Polska reprezentacja została wyłoniona podczas VII Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Świata w Speed-ballu zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-balla we Francji.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje z Europy, Afryki, Azji.

Marcelina Ryś - zawodniczka Sportowni na co dzień mieszkająca w Porębie, wywalczyła łącznie pięć medali. Jej największy sukces to historyczne złoto w grze singlowej po finałowym meczu z Egipcjanką oraz złoto za grę na czas. Dawid Orawin i Vanessa Półtorak - para deblowa z Myślenic, stanęła na samym szczycie podium w grze deblowej mieszanej po finałowym meczu przeciwko Francuzom.

Do sukcesu zawodników z ziemi myślenickiej doszły zwycięstwa zawodników z Krakowa oraz Lublina. Wszystkie zdobyte punkty za miejsca na podium dały polskiej reprezentacji pierwsze miejsca w rankingu narodowości. To złożyło się na historyczny sukces.

- Jesteśmy najmłodszą reprezentacją z dużymi sukcesami sportowymi i krajem w którym speed-ball rozwija się najbardziej dynamicznie na świecie - zarówno terytorialnie jak również zawodniczo. Grono miłośników tej dyscypliny z roku na rok coraz bardziej się powiększa. To daje nam motywację. Młodzi chcą trenować, dlatego naszym najważniejszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, aby się rozwijali – mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali zawodnicy z trzech polskich klubów: Marcelina Ryś, Dawid Orawin, Vanessa Półtorak, Mariusz Rzedzicki, Karol Nowakowski, Martyna Dudek, Aleksandra Dudek, Wiktoria Stafiej, Tymoteusz Żarski, Karol Fundament.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku. Od samego początku w rozwój tej dyscypliny są zaangażowani członkowie Stowarzyszenia Sportownia.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze (1)

Zobacz więcej