Edukacja

W najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce rozpoczął się sezon niskich cen!

W najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce rozpoczął się sezon niskich cen!

Wiemy, że najlepsze wycieczki szkolne bawią, uczą i integrują. Tak jest właśnie w przypadku wycieczki do Kopalni Soli Bochnia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce.

Zapraszamy do skorzystania z ogólnopolskiej akcji "Polska - zobacz więcej - weekend za pół ceny!", w dniach 18-20 i 25-27 listopada 2022 r.

Najstarsza kopalnia - niezwykły skarb wewnątrz ziemi

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Kopalnia pełna historii i atrakcji

Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez rodziny, turystów indywidualnych jak i zorganizowane grupy szkolne. Co przyciąga do tego miejsca ? Przede wszystkim trasa turystyczna prowadząca przed niezwykłe solne podziemia wyposażona w Ekspozycję Multimedialną. Ciekawe, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi pokazują dawne techniki górnicze, prezentują rozwój kopalni na tle dziejów historycznych w formie przystępnej dla najmłodszych, ale również atrakcyjnej dla dorosłych uczestników wycieczek. Jedną z atrakcji z której skorzystamy podczas zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą. Niezwykłym doświadczeniem jest też przeprawa łodzią przez zalany solanką chodnik.

Kopalnia z dobrym klimatem i pewną pogodą

W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura, która wynosi ok 16.st C. Zimą zwiedzanie odbywa się w prawdziwie wiosennej temperaturze, w lecie odczuwalny jest przyjemny chłód. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu. W kopalni panuje unikalny mikroklimat charakterystyczny dla solnych wyrobisk , warto o tym pamiętać szczególnie wczesną wiosną w okresie nasilających się alergii.

Kopalnia pełna zabawy, nauki i integracji

NAJLEPSZA WYCIECZKA SZKOLNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

*Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.

*Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.

*Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA NAUCZYCIELI!

*Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.

*Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.

*Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego.

*Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW!

*Rodzice mają 100 % pewności, że dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.

*Kopalnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

Wycieczki szkolne do kopalni soli spełniają kryteria ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 1 czerwca 2018 r. poz. 1055

Kopalnia pełna wiedzy i nauki – pobyty edukacyjne

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

* to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;

* to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
* to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
* to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
* zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza koordynację wzrokowo-ruchową;
to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.

Sprawdź proponowane programy edukacyjne

Kopalnia pełna inspiracji

Bocheńska kopalnia często porównywana jest przez najmłodszych turystów do światów znanych z gier komputerowych, książek, lub filmów. Panująca w kopalni aura tajemniczości pobudza ich wyobraźnię. Stanowiska multimedialne, zjazd windą pod ziemię, przejazd kolejką górniczą, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci, zachęcają do aktywności intelektualnej i fizycznej

Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Pamiętajmy, że przebywając pod ziemią jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który nie tylko barwnie opowie o historii i atrakcjach miejsca, ale również będzie chętnie służyć nam pomocą. Pod ziemią znajduje się punkt gastronomiczny. Zorganizowane grupy szkolne mogą podczas dokonywania rezerwacji pobytu zamówić również gorący posiłek.

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
ul. Campi 15 , 32- 700 Bochnia
Rezerwacje: Biuro Obsługi Klienta : 14 6926752, 14 6926754

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

CO CIEKAWEGO CZEKA NA TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH W LISTOPADZIE? Zapraszamy do skorzystania z ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny!”, w dniach 18-20 i 25 – 27 listopada 2022 r. Szczegółowe informacje

Od listopada 2022 r. do marca 2023 r. w bocheńskiej kopalni trwa sezon niskich cen. Bilety można kupić on – line, lub przed zjazdem w kasie kopalni