Myślenice

Pomaszerowali na orientację i wsparli zwierzaki

Pomaszerowali na orientację i wsparli zwierzaki

Po raz piąty uczestnicy Myślenickiego Orienteeringu pomaszerowali z mapą i kompasem w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Na jednym z nich można było wesprzeć podopiecznych stowarzyszeniu Przytul Sierściucha

 

Tym razem wydarzenie rozpoczęło się na myślenickim Rynku, a areną zmagań setki uczestników było centrum i osiedle. Zespoły mierzyły się z zadaniami orientacyjnymi na trzech trasach o poziomach trudności od początkującej do zaawansowanej. Na każdej z nich należało odnaleźć 20 punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. Aby potwierdzić swoją obecność na niektórych z nich, trzeba było odwiedzić myślenickie zabytki i odpowiedzieć na związane z nimi pytania.

Mimo, że tym razem mapy były naprawdę wymagające, a odnalezienie prawidłowych punktów nie było łatwym zadaniem, wszystkie zespoły ukończyły swoje trasy i odmeldowały się na mecie. Tutaj czekała na nich ciepła herbata oraz kiermasz świąteczny stowarzyszenia Przytul Sierściucha, którego podopiecznych można było wesprzeć przy okazji marszu.

Organizatorem serii Myślenicki Orienteering jest Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu. 

Komentarze

Zobacz więcej