Myślenice

Myślenice. Skatepark zamknięty. Nowy będzie kosztował ponad 3 mln zł, a jego budowa potrwa do końca 2023 roku

Myślenice. Skatepark zamknięty. Nowy będzie kosztował ponad 3 mln zł, a jego budowa potrwa do końca 2023 roku

To koniec skateparku na Zarabiu w dotychczasowej formie. Miejsce drewnianych ramp zajął ciężki sprzęt. Nowy park będzie kosztował ponad 3 mln zł, a jego budowa potrwa do końca 2023 roku

 

W poniedziałek 5 grudnia trwał demontaż drewnianych przeszkód. Plac został ogrodzony, a jego teren zajął ciężki sprzęt i materiały budowlane.

Następnie w kolejności rozebrane zostaną utwardzenia wraz ze schodami terenowymi, betonowymi murkami, elementami małej architektury wraz z oczyszczeniem istniejącego terenu.

Po oczyszczeniu działki rozpoczną się prace polegające na wytyczeniu projektowanej płyty skateparku, pumptracka wraz z projektem instalacji kanalizacji deszczowej oraz zasilaniu oświetlenia i monitoringu.

Oprócz przeszkód na skateparku znajdzie się oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne i regulamin. Jak podaje gmina; powstaną też nowe schody terenowe oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych z kostki betonowej.

Dojścia do obiektu zostaną wykonane z kostki betonowej, a zieleńce zarówno w strefie bezpieczeństwa jak i terenie przyległym do skateparku i pumptracka zostaną obsiane nową trawą.

 

Według pierwotnych zapowiedzi nowy, betonowy skatepark na Zarabiu miał powstać w 2022 roku. Mimo zabezpieczonych na ten cel pieniędzy z Funduszu Gmin Górskich, inwestycja została przesunięta. Powodem miała być niekorzystna sytuacja na rynku budowlanym.

Tak według wizualizacji ma wyglądać skatepark na Zarabiu w Myślenicach:

Równolegle gmina zleciła wykonanie dokumentacji projektowej skateparku, którą zajęła się firma Slo Concept. Ta w lipcu ukazała się w mediach społecznościowych.

Prezentowany na wizualizacji park ma powierzchnię 1036 m.kw., a projektowane przeszkody wykonane są z betonu, a nie jak dotąd z drewna. W nowym parku ma znaleźć się się m.in. bowl, pumptrack, liczne murki, rurki, schodki i piramidy umożliwiające wykonywanie ewolucji zawodnikom na różnym poziomie zaawansowania.

Tak wyglądał skatepark na Zarabiu pod koniec lata 2022:

Przetarg na budowę nowego skateparku wygrała firma Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z Nowego Sącza. Zgodnie z podpisaną umową nowe obiekty mają powstać do 31 grudnia 2023 roku. Nowy tor dla fanów sportów ekstremalnych będzie kosztować 3 321 000 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 6 gru 2022

  REWELACJA! NARESZCIE! Toż to był WSTYD i niebezpieczne dla dzieciaków. Czekam i niecierpliwie trzemy kolanami z dziećmi na koniec :-)

  6 16 Odpowiedz
 • 6 gru 2022

  Dramat ! Na to pieniądze mają!
  Za raz święta , ludzie nie będą mieli za co ich zrobić, po galeriach aniołki chodzą bo na szlachetna paczkę zbierają, patrząc na sklepowe półki większość towarów przeterminowana i jeszcze nie przecenią tylko dają że promocja!
  A o skateparku piszą że będzie poślizg ojojoj.....jakie to bolesne!
  K.....a!

  23 9 Odpowiedz
  • 6 gru 2022

   Boże ... Agulek... który ty rocznik jesteś...???? Wiesz jak dzieciaki marzą o takim miejscu? Żal mi się robi czytając taki komentarz. Drożyzna, szlachetna paczka, przeterminowane towary... Co ma pierun do wiatraka? Inwestycje zaplanowane muszą się realizować, bo szkoda kasy.

   9 21 Odpowiedz

Zobacz więcej