Chełm

Myślenice. Ruszył remont przepustów przy drodze prowadzącej na Chełm

Myślenice. Ruszył remont przepustów przy drodze prowadzącej na Chełm

Przy drodze prowadzącej na Chełm trwa remont przepustów. „Największym występującym tu problemem jest rozstrzygnięcie i zabezpieczenie kwestii związanych z odwodnieniem. Duże połacie leśne powodują, że spływ wód może czasem uszkodzić połączenia komunikacyjne"

 

Remont przepustów przy drodze prowadzącej na górę Chełm pod koniec roku, samorządowcy ze starostwa zapowiadali w maju. Wtedy sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka oraz Paweł Szczygieł dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów w Krakowie – przekazali staroście Józefowi Tomalowi (FZM) promesę na dofinansowanie remontu drogi powiatowej na Chełm.

Ta opiewała na kwotę 492 tys. zł, a dofinansowanie pochodziło ze środków Funduszu Leśnego na inwestycję pn. "Remont drogi powiatowej ul. Leśna - ul. Chełm w Myślenicach nr k1975”.

Do przyznanych 492 tys. zł, powiat dołoży drugie tyle i za niespełna milion złotych planował wyremontować przepusty w dolnej części drogi przy potoku Kobylak oraz w górnej części, w okolicy parkingu pod stokiem narciarskim, gdzie wymieniony zostanie cały przepust.

„Tam spływająca woda powoduje niszczenie drogi. Chcemy umożliwić uskarpowanie i umocnienie rowu, który zostanie wyłożony specjalnymi płytami. Jeśli wykonamy te prace, to kolejne związane z samą nawierzchnią będą prostsze do wykonania w przyszłości” – mówił starosta Józef Tomal.

Jak podkreślał Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych; „Największym występującym tu problemem jest rozstrzygnięcie i zabezpieczenie kwestii związanych z odwodnieniem. Duże połacie leśne powodują, że spływ wód może czasem uszkodzić połączenia komunikacyjne”.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej